PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Brawa dla prof. Marzeny Dominiak – członkini Komitetu Edukacyjnego FDI!

ms
01-09-2017, 17:48
Brawa dla prof. Marzeny Dominiak – członkini Komitetu Edukacyjnego FDI! prof. Marzena Dominiak (foto: archiwum)
Prof. Marzena Dominiak, kierownik Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej UM we Wrocławiu, została wybrana do grona członków Komitetu Edukacyjnego Światowej Federacji Dentystycznej FDI.

Do wyboru do 6-osobowego grona ekspertów z całego świata, odpowiedzialnych m.in. za przygotowywanie programów edukacyjnych corocznych Kongresów FDI doszło w trakcie obrad Światowego Parlamentu FDI, który odbywa się w Madrycie.

Sukces prof. Marzeny Dominiak, przewodniczącej Rady Naukowej Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2017 14-16 września 2017 r.) należy szczególnie docenić, ponieważ w tym roku w Komitecie był tylko jeden wakat, po dr Sally Hewett, która przepracowała w nim dwie kadencje (od 2013 r.), ostatnio pełniąc funkcję przewodniczącej. Ponadto, w komitecie jest tylko trzech Europejczyków. Nowym szefem Komitetu został dr Jürgen Fedderwitz – podaje cedeNEWS.

Rolą Komitetu Edukacyjnego FDI jest przede wszystkim monitorowanie i doradzanie podczas procesu tworzenia listy wykładów corocznych Kongresów FDI. Członkowie są także odpowiedzialni za realizację edukacji ustawicznej w strukturach FDI.

Co zdecydowało o wyborze prof. Marzeny Dominiak? Mówi się, że głównie znakomita praca podczas organizacji FDI 2016 Poznań w roli przewodniczącej Polskiego Komitetu Naukowego. Nie tylko FDI, ale zdecydowana większość uczestników jest pod wrażeniem polskiej edycji Kongresu.

Co wybór wrocławianki oznacza dla polskiej stomatologii? Po pierwsze, kilkuletnią reprezentację w jednej z najważniejszych organizacji dentystycznych na świecie. Po drugie, co nierozerwalnie związane jest z pierwszym – możliwość bezpośredniego obcowania z wybitnymi specjalistami z różnych dziedzin stomatologii z całego świata, i co za tym idzie – z ich wiedzą, warsztatem, najnowszymi badaniami naukowymi. To może zaowocować obecnością uznanych osobowości dentystycznych także podczas krajowych wydarzeń edukacyjnych.

Po raz pierwszy prof. Marzena Dominiak aplikowała o członkostwo w Komitecie Edukacyjnym FDI w 2016 roku, podczas Kongresu FDI, który odbył się w Poznaniu. Wtedy, spośród 16 kandydatów zajęła wysoką, siódmą pozycję.

Warto przypomnieć, że we współczesnej historii FDI Polska miała już przedstawiciela w Komitecie. Przez dwie kadencje jego członkiem był prof. Eugeniusz Spiechowicz.

Dla prof. Dominiak to drugie cenne wyróżnienie w tym roku. W czerwcu przewodnicząca Rady Naukowej Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, dołączyła do elitarnego grona członków organizacji The International College of Dentists.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
FDI   Marzena Dominiak  

POLECAMY W SERWISACH