PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Brak zainteresowanych pracą w pogotowiu stomatologicznym za 700 złotych

jsz
17-07-2014, 14:05
Brak zainteresowanych pracą w pogotowiu stomatologicznym za 700 złotych W Toruniu ciągle brak pogotowia stomatologicznego (fot. Fotolia/PTWP)
Trwa toruńska saga poświęcona konkursowi na doraźną opiekę dentystyczną. Chętnych na realizację takiego kontraktu nie ma, choć chcąc być precyzyjnymi powinniśmy napisać - są, ale nie za stawkę, którą oferuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

700 złotych - tyle za jeden dyżur oferuje lokalny oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak już wielokrotnie informowaliśmy, taka stawka nie zadowoliła dentystów z przychodni Alfamed, którzy do konkursu nie stanęli. Inni? Podobno się zgłaszają, ale nie są zainteresowani pracą w nocy, weekend czy święto, za ustaloną stawkę. Jedna konkretna oferta złożona NFZ, zdecydowanie przewyższała możliwości kasy Funduszu.

Co dalej? Płatnikowi nie pozostało nic innego, jak ogłosić kolejny konkurs. Do 25 lipca NFZ czeka na oferty, rozstrzygnie je ostatniego dnia lipca.

A pacjenci, w pilnych sytuacjach, ulgi w cierpieniu muszą szukać w oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów: Bydgoszczy, Włocławku czy Grudziądzu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH