PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Bliski finał afery w sprawie leczenia zębów „na papierze"

ms
19-05-2015, 08:01
Bliski finał afery w sprawie leczenia zębów „na papierze Kontrole NFZ (foto: sxc.hu)
Prawdopodobnie w czerwcu zakończy się prokuratorskie dochodzenie w sprawie wyłudzeń z NFZ pieniędzy przez dwójkę właścicieli gabinetów stomatologicznych z Rzeszowa.

Dwoje dentystów miało wyłudzić od NFZ 870 tys. zł za świadczenia, które nie zostały zrealizowane.

Dotychczas w postępowaniu prokuratorskim przesłuchano ok. 800 osób, pozostało jeszcze kilkadziesiąt.

Jak zazwyczaj w tego typu przypadkach nadużycia ujawniono w wyniku rekordów widniejących w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta.
Oszustwo wyszło na jaw w sierpniu 2014 r. Okazało się, że dwójka dentystów z Rzeszowa miała dopisywać w rozliczeniach z NFZ dodatkowe wizyty pacjentów i przypadkowych osób, pomimo, że ci nawet nie stawiali się w ich gabinetach.

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie zajmuje się sprawą dentystki z Gimnazjum nr 9 w Rzeszowie przy ul. Orzeszkowej oraz stomatologa z prywatnego gabinetu dentystycznego. - Pierwszej został przedstawiony zarzut wyłudzenia mienia i poświadczenia nieprawdy. Do przesłuchania pozostało jeszcze 30 świadków - mówi prokurator Agnieszka Zięba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej. Oskarżona w ciągu 6 lat miała wyłudzić od NFZ ok. 710 tys. zł.

Drugiemu stomatologowi postawiono zarzut wyłudzenia ok. 160 tys. zł. Na dniach ma zapaść decyzja o dalszych losach dentystów.

Więcej: esanok.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH