PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Biegły sądowy z zakresu stomatologii pilnie poszukiwany

09-01-2013, 20:44
Biegły sądowy z zakresu stomatologii pilnie poszukiwany (fot. pixmac.pl)
Biegły sądowy z zakresu stomatologii pilnie poszukiwany (fot. pixmac.pl)
Mówi się, że w co drugim sądzie w Polsce brakuje biegłych sądowych z zakresu medycyny. W Wielkopolsce ich niedostatek jest na tyle odczuwalny, że prezes Sądu Okręgowego w Poznaniu wystosował apel do Prezesa Wielkopolskiej Izby Lekarskiej o pomoc we wskazaniu osób chętnych do podjęcia wyzwania. Wśród specjalistów poszukiwani są stomatolodzy i chirurdzy szczękowi.

 W wielkopolskich sądach brakuje medyków z aż 19 specjalizacji. Oprócz stomatologów i chirurgów szczękowych, potrzeba m.in. ginekologów, onkologów, ortopedów a nawet foniatrów.

Henryk Komisarski, prezes Sądu Okręgowego w Poznaniu, przyznaje, że biegłych brakuje nie tylko w stolicy Wielkopolski, ale w całym okręgu.  W tych warunkach sędzia sprawozdawca napotyka trudności związane z przeprowadzeniem dowodu z opinii biegłego sądowego, a co za tym idzie wydłużeniu ulega postępowanie w rozpatrywanych sprawach pisze w liście do Krzysztofa Kordela, szefa Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Henryk Komisarski, apeluje o "wskazanie osób chętnych do objęcia funkcji biegłego sądowego zgodnie z wymienionymi specjalizacjami". Na tej podstawie prezes Sądu Okręgowego w Poznaniu zwróci się do lekarzy specjalistów z propozycją nawiązania stałej współpracy.

 

26 - tylu biegłych sądowych stomatologów współpracuje z polskimi sądami (dane Ministerstwa Sprawiedliwości).

Zobacz apel do szefa WIL wraz z pełną listą potrzebnych specjalistów - Biegli sądowi z zakresu medycyny - apel prezesa Sądu Okręgowego w Poznaniu

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
biegły sądowy   newsDENT   Inicjatywy  

POLECAMY W SERWISACH