PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Biegli kiedyś pewnie ustalą czy dentysta był pijany

ew
15-04-2016, 11:47
Biegli kiedyś pewnie ustalą czy dentysta był pijany Od półtora roku trwa ustalanie czy dentysta był pijany (fot. pixabay)
Proces dentysty alkoholika z Radomska trwa już półtora roku i nieprędko się skończy. Dentysta jest oskarżony o dokonywanie zabiegów pod wpływem alkoholu i narażenie pacjenta na niebezpieczeństwo utraty zdrowia. Tyle tylko, że nadal brakuje ustaleń, czy był pijany w trakcie wykonywania zabiegów.

Jak już informowaliśmy, skargi na dentystę z Radomska złożyła dwójka pacjentów. Mężczyzna i młoda dziewczyna utrzymują, że pijany dentysta wyrwał im nie te zęby, które powinien wyrwać.

Oskarżony sam przyznał, że jest uzależniony od alkoholu. Po ostatnich problemach z prawem, do których trzeba dołączyć zatrzymanie go przez policję podczas jazdy po pijanemu samochodem, stomatolog poddał się leczeniu w ośrodku zamkniętym.

Biegły, który do tej pory zeznawał w sądzie nie potrafił orzec, czy w chwili wykonywania zabiegów oskarżony był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie (2,7 promila) wykonano po kilku godzinach od zgłoszenia się pacjentów na policję. Obecnie trudno ustalić czy dentysta pił alkohol przed, czy po wykonanych ekstrakcjach. Okazuje się, że oba zabiegi były przeprowadzone fachowo. Problem w tym, że dentysta wyrwał nie te zęby co trzeba.

W marcu sędzia prowadząca sprawę dentysty poprosiła o opinię biegłych z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Eksperci z Zakładu Medycyny Sądowej (stomatolog, anestezjolog i toksykolog) nie muszą się spieszyć, na wydanie opinii mają pięć miesięcy od momentu otrzymania wniosku. Ale czy we wrześniu, będzie już wiadomo czy w czasie dokonywania zabiegu dentysta był trzeźwy i czy zastosowane przez niego leczenie mogło mieć wpływ na zdrowie pacjenta?

Rozprawa została odroczona na czas nieokreślony.

Więcej: dzienniklodzki
Czytaj także:
Czarne chmury nad dentystą z Radomska
Czy dentysta z Radomska był pijany w pracy?
Sprawa nietrzeźwego dentysty wraca do prokuratury
Dentysta z Radomska znów podpadł

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
policja   pijany dentysta   błąd dentysty  

POLECAMY W SERWISACH