PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Białystok: znikają białe plamy na mapie usług

wspolczesna.pl, ms
12-12-2014, 07:43
Białystok: znikają białe plamy na mapie usług W Białymstoku nowe kontrakty (foto: freedigitalphotos)
Na Podlasiu Narodowy Fundusz Zdrowia zawarł trzy kontrakty na deficytowe usługi: protetyczne dla dorosłych i ortodontyczne - dla dzieci.

Od 1 grudnia w Białymstoku znowu będą udzielane w ramach NFZ usługi protetyki stomatologicznej dla pacjentów po chirurgicznym leczeniu nowotworów w obrębie twarzoczaszki. Funkcję tę pełnić będzie Specjalistyczna Lecznica Stomatologiczna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Wcześniej z takiej pomocy pacjenci w Białymstoku nie mogli korzystać, gdyż na terenie województwa podlaskiego od 2012 r. nie było poradni, która by je realizowała. Świadczeniodawcy nie byli zainteresowani podpisaniem kontraktu z NFZ w tym zakresie usług.

Kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców Białegostoku i okolic jest taka, że NFZ zawarł umowy z dwoma gabinetami stomatologicznymi na usługi ortodontyczne dla najmłodszych pacjentów. Po rezygnacji z kontraktu przez dotychczasowego świadczeniodawcę - w Białymstoku pojawiła się na mapie usług ortodontycznych dotkliwa wyrwa. Od 17 grudnia zaczną przyjmować pacjentów w ramach publicznego ubezpieczenia gabinety w Białymstoku przy ul. Witosa 36 i w Michałowie przy ul. Białostockiej 20a.
Kontrakty mają obowiązywać do końca marca 2016 r.

Więcej: wspolczesna.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH