• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

„Biały ząbek” startuje w Opolu

ms
26-01-2017, 07:38
„Biały ząbek” startuje w Opolu Sprawdzą zęby przedszkolakom (foto: pixabay)
W akcji „Biały ząbek” co roku będzie mogło wziąć udział ok. 2 tys. przedszkolaków, nie tylko z miejskich przeszkoli w Opolu, ale także z tych niepublicznych.

Program zapobiegania próchnicy i chorobom dziąseł u dzieci w wieku przedszkolnym „Biały ząbek” ma być finansowany z budżetu miasta. Decyzję w tej sprawie podejmie rada miasta 26 stycznia.

Projekt w listopadzie 2016 r. pozytywnie zaopiniowała Rada Przejrzystości przy AOTMiT.

- Działania profilaktyczne będą realizowane od 2017 r., a ich szacunkowy koszt to ok. 25 tys. zł rocznie, to niewiele biorąc pod uwagę, ile kosztuje leczenie próchnicy - przekonuje Mirosław Pietrucha, zastępca prezydenta Opola.

Poprzedni program dotyczył wyłącznie pięciolatków. Obecnie ma obejmować również dzieci w wieku 6 lat.

 „Biały ząbek” zakłada przeprowadzenie oddzielnych spotkań edukacyjnych dla rodziców, dla dzieci, a także zrealizowanie przeglądu zębów u dzieci w przedszkolach z udziałem dentysty, zatrudnionego przez animatora programu.

Celem akcji ma być nie tylko sprawdzenie stanu zębów, ale też przekonanie dzieci do codziennego dbania o nie, czy zachęcenie do przestrzegania diety. 

- Ponad połowa dzieci ma chore zęby - wynika z badań, które prowadzono w ostatnich latach wśród pięciolatków, uczęszczających do przedszkoli w Opolu. Zdarza się, że nawet siedmioletnie dzieci już mają początki próchnicy w zębach stałych - mówi Mirosław Pietrucha.

Więcej: nto.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH