• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

„Biały ząbek”: po 13 zł na każdego przedszkolaka

ms
26-04-2018, 08:01
„Biały ząbek”: po 13 zł na każdego przedszkolaka "Biały ząbek" w Opolu
Z programu "Biały ząbek" skorzysta w 2018 r. ok. 2 tys. dzieci z 40 opolskich przedszkoli. Finansowanie pochodzić będzie z budżetu Opola (25 tys. zł), średnio przypadnie niespełna po 13 zł na uczestnika.

13 zł to pieniądze stosunkowo niewielkie, ale chodzi o program profilaktyczny, którego celem ma być nie leczenie, a sprawdzenie stanu zębów maluchów oraz przekonanie dzieci do codziennego dbania o higienę jamy ustnej.

- Wciąż panuje błędne przekonanie, że zęby mleczne nie są ważne – mówi Danuta Pilipczuk, dyrektor Biura Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK w Opolu, który program zrealizuje.

- Zdarza się, że już 7-letnie dzieci mają początki próchnicy w zębach stałych. Nasz projekt zakłada trzy spotkania edukacyjne dla każdego z przedszkoli biorących udział w projekcie. W ich trakcie nauczymy dzieci jak prawidłowo szczotkować zęby, co jeść, aby je wzmocnić – dodaje Danuta Pilipczuk.

„Biały ząbek” zakłada również przeprowadzenie oddzielnych spotkań edukacyjnych dla rodziców (po przeglądzie zębów u dzieci w przedszkolach przez stomatologa).

Czytaj : nto.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH