PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Biała Podlaska: usługi protetyczne były, ale ich nie będzie

ms
11-07-2017, 07:02
Biała Podlaska: usługi protetyczne były, ale ich nie będzie Zero protetyki stomatologicznej na NFZ (foto: pixabay)
NFZ nie zawarł umów na świadczenie usług protetycznych w Białej Podlaskiej. Dotychczas w mieście realizowały je dwa gabinety stomatologiczne.

- Z naszych usług korzystali głównie emeryci i renciści, ludzie schorowani, którzy często mają problemy z poruszaniem - mówi dla dziennikawschodniego.pl Małgorzata Szymańczyk - Zacharuk, lekarz stomatolog, która dotychczas w ramach NFZ świadczyła usługi protetyczne przy ulicy Warszawskiej 14.

Dentystka informuje, że obecnie bezpłatne usługi protetyczne są dostępne w Stoczku Łukowskim lub w Radzyniu Podlaskim. - Nikt z moich schorowanych pacjentów nie będzie tam jeździł, bo wykonanie i dopasowanie protezy wiąże się z 4 lub 5 wizytami- uważa Małgorzata Szymańczyk - Zacharuk.

- NFZ tłumaczył nam że wypadliśmy niżej z punktacją od gabinetów w Stoczku i Radzynia. Przez 20 lat mojej pracy, nie było ani jednej skargi na wykonanie protezy - żali się Szymańczyk - Zacharuk.

Z usług dwóch bialskich gabinetów, które do tej pory miały dobre notowania w rankingach komisji konkursowych NFZ, korzystało ok. 60 osób miesięcznie.

Według Małgorzaty Bartoszek, rzecznika prasowego lubelskiego OW NFZ w konkursie wygrali świadczeniodawcy, którzy otrzymali 71 i 60,3 pkt. - To oni gwarantowali pacjentom kompleksowość usług, lepszą jakość oraz dostępność – wyjaśnia przedstawicielka NFZ.

Właściciele gabinetów z Białej Podlaskiej odwołali się od decyzji NFZ, ale dyrektor lubelskiego oddziału oddalił to odwołanie. - Zasady i warunki przeprowadzania konkursu były takie same dla wszystkich oferentów i doskonale im znane, szczególnie tym którzy uczestniczyli w postępowaniu w latach poprzednich - podkreśla rzecznik lubelskiego NFZ.

-  Jeśli zostaną środki finansowe Fundusz rozważy ogłoszenie dodatkowych konkursów w celu polepszenia dostępu do  świadczeń protetycznych - zapewnia Małgorzata Bartoszek.

Więcej: dziennikwschodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH