• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Bezradność radnych w Rytlu: stomatolog dziecięcy będzie… jak go namówimy

ws
14-07-2015, 08:04
Bezradność radnych w Rytlu: stomatolog dziecięcy będzie… jak go namówimy Gabinet dentystyczny bez dentysty (foto: pixabay)
Stomatologa, który leczyłby  w ramach NFZ dzieci w Rytlu, nie ma, a być powinien, ponoć mieszkańcy byliby bardzo wdzięczni. Problem, że nikt nie wie jak namówić dentystę i NFZ do aktywności w tym rejonie kraju.

Lucyna Zawiszewska, radna Rady Miejskiej w Czersku domaga się stomatologa w Zespole Szkół w Rytlu, tym bardziej, że w jednej z czerskich szkół -  jest.

- Być może nowemu dyrektorowi SP ZOZ przy kontraktowaniu usług z NFZ na 2016 r. udałoby się to załatwić – namawiała Lucyna Zawiszewska. Miejscem, w którym mógłby powstać gabinet, jest ośrodek zdrowia w Rytlu.

- Jak zgłaszali mi rodzice, dzisiaj jeżdżą z dziećmi do Czerska i Brus. Mieszkańcy byliby naprawdę bardzo wdzięczni – zapewniała radna.

Wiceburmistrz Andrzej Klauza poinformował, że to stomatolodzy w ramach swojej praktyki mogą podpisać umowę z NFZ. - Z tego, co wiem, taką praktykę prowadzi dr Czaja i mogłaby podpisać umowę na przyjmowanie na przykład uczniów - powiedział. Dodajmy, że do stomatolog Czai w Rytlu jeździ dużo rodziców z dziećmi - także z Czerska.

- Te wizyty byłyby refundowane z NFZ. Jedyna rzecz, którą możemy teraz zrobić, to nakłonić któregoś ze stomatologów do złożenia takiej oferty NFZ – tłumaczył Andrzej Klauza.

Więcej: pomorska.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   próchnica dzieci   dentysta w szkole  

POLECAMY W SERWISACH