PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Bezpłatne leczenie kanałowe w ramach gminnego programu profilaktyki

ms
22-05-2015, 08:02
Bezpłatne leczenie kanałowe w ramach gminnego programu profilaktyki Gaminny program zdrowotny (foto: freedigitalphotos)
Rozszerzono zakres procedur realizowanych wśród dzieci z Jabłonnej uczestniczących w „Gminnym Programie Profilaktyki Zdrowia na 2015 r.".

Od marca Centrum Medyczne DP med w Jabłonnej w ramach „Gminnego Programu Profilaktyki Zdrowia na 2015 r." zajmuje się profilaktyką i leczeniem próchnicy u dzieci w szkołach podstawowych w Jabłonnie i w Chotomowie pod Warszawą.

Zaledwie po miesiącu od uruchomienia projektu wprowadzono w nim modyfikacje. Do programu zostały włączone dwie dodatkowe bezpłatne procedury: zdjęcie pantomograficzne i leczenie kanałowe. Zmiana została pozytywnie przyjęta przez mieszkańców gminy. Nic dziwnego, gdyż stało się to na wyraźne życzenie rodziców małych pacjentów.

Pierwotnie program obejmował: przegląd, instruktaż higieny jamy ustnej, czyszczenie gabinetowe, zabieg fluoryzacji (oba łuki), zabieg lakowania (1 ząb), zabieg zachowawczy (dowolny ząb, dowolna lokalizacja, ewentualnie - RTG punktowe, znieczulenie (miejscowe lub przewodowe), zabieg chirurgiczny - ekstrakcja ze znieczuleniem miejscowym lub przewodowym (dowolny ząb mleczny lub stały, z wykluczeniem zębów nr 8 góra lub dół).
Wszystkie usługi dla uczniów są bezpłatne.

WIęcej: gazetapowiatowa.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH