PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Będzie 2,8 mld zł na skrócenie kolejek i nowy sprzęt, także na zakup dentobusów

en/PAP
01-09-2017, 12:33
Będzie 2,8 mld zł na skrócenie kolejek i nowy sprzęt, także na zakup dentobusów Budżet NFZ zostanie zasilony o 2,8 mld złotych z przeznaczeniem na zakup sprzętu medycznego i zwiększenie dostępu do świadczeń (fot. pixabay)
W resorcie zdrowia przygotowywana jest specustawa, która pozwoli jeszcze w tym roku zasilić budżet NFZ o dodatkowe fundusze. Pieniądze pozwolą przede wszystkim zwiększyć liczbę świadczeń. Zwłaszcza tych, do których kolejki są absurdalnie długie. Z dodatkowych środków mają też być zakupione dentobusy.

Projekt specustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej przewiduje, że Narodowy Fundusz Zdrowia dostanie 2,1 mld zł dotacji z budżetu na skrócenie kolejek. Kolejne 700 mln zł zostanie przeznaczone ma wyposażenie placówek w nowy sprzęt.

Komitet Stały Rady Ministrów zajmie się projektem już w tym lub przyszłym tygodniu. Ustawa ma zacząć obowiązywać najpóźniej 23 września, tuż przed uruchomieniem sieci szpitali.

Pieniądze pozwolą przede wszystkim zwiększyć liczbę świadczeń, ale także zakupić dentobusy i aparaturę dla szpitali. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
kolejki   dentobusy   Ministerstwo Zdrowia  

POLECAMY W SERWISACH