PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Bartosz Arłukowicz chce rozmawiać z dentystami o szkolnych gabinetach. Będą konkrety?

Łukasz Sowa
21-10-2014, 07:50
Bartosz Arłukowicz chce rozmawiać z dentystami o szkolnych gabinetach. Będą konkrety? Spotkanie dentyści - Bartosz Arłukowicz odbędzie się 30 października (fot. PTWP)
30 października w Ministerstwie Zdrowia ma dojść do spotkania Bartosza Arłukowicza z przedstawicielami Komisji Stomatologicznej Naczelnej Rady Lekarskiej. Uczestnicy spotkania będą zastanawiać się nad możliwościami funkcjonowania gabinetów stomatologicznych w szkole. - Mam nadzieję, że Bartosz Arłukowicz przedstawi konkretny projekt aktu prawnego regulującego tę kwestię – mówi portalowi infoDENT24.pl Maciej Hamankiewicz, prezes NRL.

Inicjatorem spotkania jest Bartosz Arłukowicz. Zaproszenie trafiło do rąk dr n. med. Agnieszki Ruchały -Tyszler, wiceprezesa NRL i szefowej KS NRL. Na Miodową zaproszeni zostali także członkowie Komisji Stomatologicznej: Andrzej Baszkowski, Jerzy Gryko, Małgorzata Lindorf, Alicja Marczyk-Felba, Ewa Miękus-Pączek, Jolanta Mokrzycka-Smerkowska oraz Anita Pacholec.

Maciej Hamankiewicz w rozmowie z infoDENT24.pl przypomina, że od lat Naczelna Rada Lekarska i jej Komisja Stomatologiczna występują o poprawę dostępności do świadczeń zdrowotnych z zakresu stomatologi,i w tym w zakresie leczenia dzieci i młodzieży.

- Już w 2010 roku stanowisko Prezydium NRL dotyczące świadczeń gwarantowanych z zakresu stomatologii zawierało wskazanie, że opieka nad dziećmi i młodzieżą jest sprawą bardzo istotną. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na zapewnienie należytej dostępności do tych świadczeń może być rozwój opieki stomatologicznej w szkołach w pełnym zakresie - uważa szef samorządu lekarskiego.

Zdaniem Macieja Hamankiewicza pomysł przywrócenia stomatologii w szkołach powinien być oparty na konkretnych rozwiązaniach prawnych, które zostaną przedstawione w formie projektu.

- W zaproszeniu na spotkanie z Bartoszem Arłukowiczem czytamy, że narada posłuży omówieniu możliwości funkcjonowania gabinetów stomatologicznych w szkołach. Mam nadzieję, że na spotkaniu z przedstawicielami KS NRL 30 października minister zdrowia przedstawi konkretny projekt aktu prawnego regulującego tę kwestię - dodaje prezes NRL.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH