PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Autonomia dentystów. Czego domagają się stomatolodzy.

ms
08-12-2015, 08:44
Autonomia dentystów. Czego domagają się stomatolodzy. Autonomia lekarzy dentystów w samorządzie zawodowym (foto: pixabay)
Nie domagamy się odrębnej osobowości prawnej, chcemy rzeczywistego, a nie malowanego zarządu nad sprawami reprezentacji stomatologów, chcemy należnego nam budżetu, wraz z budżetem na politykę zagraniczną, chcemy  delegowania przez nas samych naszej 22 proc. reprezentacji na wszystkich jej poziomach – pisze Andrzej Cisło, wiceprezes WIL oraz przewodniczący KS WIL.

Andrzej Cisło, wiceprezes Wielkopolskiej Izby Lekarskiej i przewodniczący Komisji Stomatologicznej tej izby przekazał redakcji infoDENT24.pl list, skierowany do prezesa NRL oraz do Delegatów na Krajowy Zjazd, który jest reakcją na stanowisko Macieja Hamankiewicza prezesa NRL, dotyczące apelu Komisji Stomatologicznej NRL z 28 listopada 2015 r.  „W sprawie poszanowania odrębności zawodu  lekarza dentysty we wspólnym samorządzie zawodowym”.

Apel ten spotkał się z reakcją Macieja Hamankiewicza, prezesa NRL, który wystosował list do Delegatów na Krajowy Zjazd oraz udzielił wywiadu redakcji infoDENT24.pl. Teraz swoje stanowisko w powstałym sporze przedstawia Andrzej Cisło (list poniżej).

Agnieszka Ruchała – Tyszler, wiceprezes NRL i przewodnicząca Komisji Stomatologicznej NRL poinformowała 4 grudnia redakcję infoDENT24.pl, że z pewnością zajmie głos w tej sprawie. Czekamy.

List skierowany do prezesa NRL oraz do Delegatów na Krajowy Zjazd.


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH