• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Apel o logiczną statystykę kolejek

NRL/ms
16-02-2015, 08:08
Apel o logiczną statystykę kolejek Fałszywa długość kolejek do lekarza dentysty (foto: sxc.hu)
Ogólnopolski Informator o Czasie Oczekiwania na Świadczenia Medyczne musi podawać jasną informację o tym, że na powszechnie dostępnych listach oczekujących nie ma osób kontynuujących leczenie - twierdzi Naczelna Rada Lekarska w apelu do prezesa NFZ.

Zgodnie z obowiązującym prawem, na listach osób oczekujących na udzielenie świadczenia medycznego nie umieszcza się pacjentów kontynuujących leczenie. Takie rozwiązanie sprawia, że nierzadko opublikowana lista oczekujących jest niezrozumiale krótka w stosunku do odległych terminów przyjęć. Tymczasem w harmonogramie pracy lekarzy i lekarzy dentystów musi być uwzględniony fakt przyjmowania pacjentów kontynuujących leczenie, a którzy na liście nie są ujawnieni - przypomina NRL.

Efekt jest taki, że niekiedy niezbyt liczna grupa pacjentów czeka na świadczenie miesiącami, co może sugerować niezrozumiały, wręcz ślamazarny tryb realizowania usług medycznych, a nawet budzić podejrzenie o próby obchodzenia prawa i przyjmowania pacjentów spoza kolejki - uważa NRL.

W związku z tym Naczelna Rada Lekarska zwróciła się do prezesa NFZ o umieszczenie w prowadzonym przez Centralę NFZ Ogólnopolskim Informatorze o Czasie Oczekiwania na Świadczenia Medyczne adnotacji, że dane nie uwzględniają liczby pacjentów kontynuujących leczenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
kolejki do dentysty   NFZ   kolejki oczekujących   kolejki   NRL  

POLECAMY W SERWISACH