• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Apel NRL: mniejszy etat przeliczeniowy, mniejszy czas pracy dentysty

ms
08-03-2016, 08:14
Apel NRL: mniejszy etat przeliczeniowy, mniejszy czas pracy dentysty Mniejszy etat przeliczeniowy - mniejszy czas pracy dentysty (foto: pixabay)
NRL apeluje o proporcjonalne zmniejszenie minimalnej liczby godzin usług świadczonych przez lekarza dentystę, a ustalanej dla tzw. etatu przeliczeniowego (chodzi o umowy z NFZ).

NRL zwróciła się do prezesa NFZ z apelem o podjęcie działań, zmierzających do zmiany umów w rodzaju leczenie stomatologiczne, zawartych przez lekarzy dentystów z dyrektorem Śląskiego OW NFZ.

NRL przypomina, że z przepisów ustalonych przez prezesa NFZ wynika, iż etat przeliczeniowy wynosi 15.000 punktów, a to odpowiada 30 godzinom pracy tygodniowo. Tymczasem w umowach zawartych przez Śląski OW NFZ przyjęto, że wartość kalkulacyjna jednego etatu przeliczeniowego wynosi 8.500 punktów rozliczeniowych, a jednocześnie nie zmieniono minimalnej dostępności do usług lekarzy dentystów i w umowach pozostawiono czas świadczenia usług w wymiarze 30 godzin tygodniowo.

Ponadto zobowiązanie lekarzy dentystów do zapewnienia 30-godzinnego dostępu do świadczeń, bez faktycznej możliwości wykonywania w tym czasie usług zdrowotnych, stwarza jedynie pozór dostępności do lekarza dentysty i w żadnym stopniu nie poprawia sytuacji pacjentów.

Czytaj także: KS NRL murem za lekarzami dentystami w sprawie proporcjonalnego czasu pracy

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Śląska Izba Lekarska   NRL   czas pracy  

POLECAMY W SERWISACH