PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

AOTM o samorządowych programach stomatologicznych

szaft
21-07-2014, 11:28
AOTM o samorządowych programach stomatologicznych Rada Przejrzystości AOTM oceni programy profilaktyki próchnicy zębów (źródło: AOTM)
Na 21 lipca zaplanowano 26 posiedzenie Rady Przejrzystości, podczas którego zostaną przygotowane stanowiska w sprawie stomatologicznych programów samorządowych planowanych w: gminie Świdnica, Otwocku i Krośnie.

Rada Przejrzystości zajmie stanowiska dotyczące:

 „Programu profilaktyki stomatologicznej dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych na terenie Gminy Świdnica",
 „Zdrowotny program edukacyjny w zakresie profilaktyki próchnicy i wad zgryzu u dzieci w wieku 8 lat na 2014 rok" (Miasto Otwock),
 „Program profilaktyki stomatologicznej dla 5-latków zamieszkałych w Krośnie uczęszczających do krośnieńskich przedszkoli"

Przypomnijmy iż nowelizacja ustawy z 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych nałożyła na jednostki samorządu terytorialnego, realizujące i finansujące programy zdrowotne, obowiązek przekazania projektu programu do Agencji Oceny Technologii Medycznych w celu ich zaopiniowania. Agencja jest zobowiązana sporządzić bezpłatnie opinię w ciągu 3 miesięcy. 

W tym roku AOTM wydał opinie o 105 samorządowych programach zdrowotnych. Stanowiska Rady Przejrzystości z 21 lipca opublikujemy wkrótce. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH