Anna Lella, prezydent ERO FDI: jednym głosem w sprawie kształcenia lekarzy dentystów

Mirosław Stańczyk infoDENT24.pl: Czy w ponad rocznym sprawowaniu funkcji prezydenta ERO FDI zdarzały się okazje, aby z westchnieniem ulgi powiedzieć sobie „udało się – zamierzenia zostały zrealizowane”?
Dr Anna Lella, prezydent ERO FDI: Rok 2016 był zdominowany organizacją Kongresu FDI w Polsce, gdy po raz pierwszy w naszym kraju gościliśmy stomatologów z całego świata. Oczywiście my jako organizatorzy krajowi włożyliśmy w to spory wysiłek i poświęcaliśmy temu naprawdę dużo czasu. Jednocześnie także organizacje członkowskie ERO znacząco nam pomagały – przede wszystkim w promocji tego wydarzenia. Wszystko udało się zorganizować jak należy - po dziś dzień Kongres w Poznaniu jest wysoko oceniany, o czym dowiaduję się przy różnego rodzaju spotkaniach i kontaktach międzynarodowych. Dla mnie duże znaczenie miało to, iż pierwsza sesja Plenarna ERO-FDI pod moim przewodnictwem odbyła się w Polsce – to było duże przeżycie.
Po Kongresie poznańskim zajmowaliśmy się także przygotowaniami kolejnych spotkań: sesji plenarnej ERO w Genewie, kilkoma spotkaniami grup roboczych ERO, spotkaniami zarządu ERO (m.in. w lipcu tego roku po raz kolejny zarząd ERO spotkał się w Warszawie). Podejmowaliśmy także działania związane z zacieśnianiem współpracy z FDI – zarówno z zarządem, jak i biurem.
Odnośnie prac merytorycznych trzeba na wstępie podkreślić, że trudno w okresie jednego roku mówić o tym, iż jakieś nowe zamierzenia udało się w pełni zrealizować. ERO, pod moim przewodnictwem, z jednej strony kontynuuje prace rozpoczęte wcześniej, a z drugiej strony podejmuje nowe zagadnienia istotne w danym momencie dla naszego zawodu, np.: opieka stomatologiczna w Europie w kontekście starzejącego się społeczeństwa, rozwijanie programu edukacyjnego adresowanego głównie do lekarzy z państw Europy Wschodniej.
Takie organizacje jak ERO, zrzeszające krajowe izby i stowarzyszenia lekarsko-dentystyczne z bardzo wielu państw realizują prace w sposób wymagający czasu. Stanowiska głosuje się podczas sesji plenarnych , a te odbywają się dwa razy w roku. Przyjmowane uchwały czy stanowiska są efektem prac wielu osób, zwykle działających w ramach grup roboczych, które zbierają dane i informacje o sytuacji w poszczególnych państwach, a potem przychodzi czas na analizę tych informacji oraz wypracowanie stanowiska, które znajdzie szeroką akceptację. To, jak wskazałam, wymaga czasu.
Pamiętajmy także, że przedstawiciele organizacji krajowych, uczestniczący w pracach ERO-FDI czy innych tego rodzaju organizacjach międzynarodowych, to aktywni zawodowo lekarze - siłą rzeczy nie są w stanie zajmować się w pełnym wymiarze czasu sprawami, nad którymi pracuje np. ERO.
Strona: 1 z 3
- 1
- 2
- 3
- następna »

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
-
Masa słoni zależy od...liczby zębów
lifeDENT -
Kłobuck: konkurs ofert na realizatora programu profilaktyki próchnicy
bizDENT -
U dentysty niczym na Dzikim Zachodzie
lifeDENT -
Żyrardów: będzie konkurs na realizację programu profilaktyki próchnicy zębów
newsDENT -
Stomatologia na mapie potrzeb zdrowotnych
newsDENT -
Modyfikacja przepisów w zakresie tajemnicy informacji związanych z pacjentem
lexDENT -
Kiedy komórki macierzyste do leczenia kanałowego?
techDENT -
Ostrzeżenia przed spożyciem cukru mają sens
bizDENT
-
Alzheimer jako periodontogenne zapalenie mózgu
techDENT -
CEM unieważnił LDEK jednej osobie
eduDENT -
Roman Borczyk: bruksizm nie tylko niszczy zęby
techDENT -
Kuriozalne oskarżenia pacjenta wobec dentystki
lexDENT -
Są rekomendacje w zakresie stosowania antybiotyków w stomatologii
eduDENT -
Wiosna 2019: zaledwie 60 rezydentur, które mogą zainteresować dentystów
newsDENT -
Leczenie kanałowe zęba to droga do raka!?
techDENT -
Specjalizacja: punkty dodatkowe a akredytacja uczelni medycznej
lexDENT
PRACA: OSTATNIE OGŁOSZENIA
-
lekarz dentysta
Raba Wyżna, małopolskie -
lekarz dentysta
Chełm, lubelskie -
lekarz dentysta
Wałcz, zachodniopomorskie -
lekarz dentysta
Warszawa, mazowieckie