PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Andrzej Cisło: dentysta w każdej szkole? Czekam na szczegóły

autonomia-dent.pl/szaft
03-10-2014, 10:06
Andrzej Cisło: dentysta w każdej szkole? Czekam na szczegóły Andrzej Cisło czeka na szczegóły pomysłu dotyczącego powrotu szkolnych gabinetów stomatologicznych (fot. infoDENT24.pl)
- Pani Premier Kopacz raczyła poświęcić w exposé nieco więcej uwagi niż jej poprzednik sprawom ochrony zdrowia. Usłyszeliśmy o sfinansowaniu rezydentur dla absolwentów roczników 2012-2015. Nasuwa się pytanie co z resztą? Nie mieli szczęścia? To jakaś loteria? – komentuje lek. dent. Andrzej Cisło, członek NRL, wiceprezes Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Autor serwisu autonomia-dent.pl odnosi się także do pomysłu powrotu gabinetów stomatologicznych do szkół zaproponowanych przez Ewę Kopacz oraz komentarza Agnieszki Ruchały-Tyszler, wiceprezes NRL, udzielonego naszemu portalowi.

- Pani Premier powiedziała to dość mgliście, że wyposażenie tych gabinetów pochodzić będzie ze środków unijnych. W tym sensie bardziej odpowiednia (od komentarza wiceprezes NRL - przyp. red.) jest reakcja Macieja Hamankiewicza, który powiedział, że na środkach unijnych nie można budować systemu. I ma rację, bo kto ten sprzęt wymieni za parę lat? - pisze stomatolog.

Zaraz dodaje, że jako członek NRL nie podziela entuzjazmu oficjalnego poparcia Rady dla pomysłów, które nie wskazują póki co z czego finansowana będzie praca zespołu stomatologicznego.

- Jeśli to ma być program powszechny to chyba w każdej szkole - inaczej naruszona będzie równość dostępu do tej opieki. A jeśli w każdej, to policzmy ile szkół jest w naszych miastach. Zapewne utrzymanie gabinetów nie spocznie na barkach samorządów, bo samorządy ledwo przędą z płacami nauczycieli. Kontrakty z NFZ? Może. Tylko aby nie uszczuplić kontraktów „na mieście" trzeba by zwiększyć nakłady na zakres ogólnostomatologiczny dla dzieci i młodzieży - pisze.

Czytaj więcej na www.autonomia-dent.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH