PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Amgen Scholars (bezpłatną) szansą dla młodych dentystów

16-10-2012, 06:55
Amgen Scholars (bezpłatną) szansą dla młodych dentystów (źródło: amgenscholars.eu)
Amgen Scholars (bezpłatną) szansą dla młodych dentystów (źródło: amgenscholars.eu)
Na początku listopada rusza nabór wniosków aplikacyjnych do piątej edycji programu Amgen Scholars. Młodzi naukowcy będą mogli brać udział w projektach badawczych prowadzonych w najlepszych europejskich uczelniach. Program dedykowany jest tym, którzy planują rozpoczęcie studiów doktoranckich. W ciągu ostatnich dwóch lat skorzystało z niego kilkunastu Polaków

Najlepsi będą mieli okazję zdobyć praktyczne umiejętności i udział w projektach badawczych pod opieką najbardziej utytułowanych naukowców z Uniwersytetu Cambridge, Instytutu Karolinska lub Uniwersytetu Ludwiga Maximiliana (Niemcy).

Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z udziałem w projekcie, a jedynymi kryteriami uczestnictwa są wiedza, umiejętności i zaangażowanie.

By uczestniczyć w Amgen Scholars, należy zgłosić swoją aplikację do jednej z uczelni biorących udział w programie. Każda z nich ma własny system oceny kandydatów, przy czym warunki wspólne to wypełnienie formularza aplikacyjnego on-line na stronie www.amgenscholars.eu oraz przesłanie krótkiego eseju o sobie i dotychczasowych osiągnięciach.

Program uruchomiono w 2006 roku w Stanach Zjednoczonych. W 2009 roku rozpoczęła się edycja europejska. W ciągu kilku lat w wzięło w nim udział ponad 1800 studentów z 440 uczelni w Europie i Stanach Zjednoczonych. W ubiegłym roku - 77 studentów z Europy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
eduDENT   Amgen Scholars   Kariera  

POLECAMY W SERWISACH