PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Amerykanie świętują Narodowy Dzień Mycia Zębów

en
01-11-2016, 07:40
Amerykanie świętują Narodowy Dzień Mycia Zębów Narodowe mycie zębów u Amerykanów 1 listopada
1 listopada to dzień powszechnego mycia zębów w Stanach Zjednoczonych. Zaplanowano go, by dotrzeć do świadomości rodziców z informacją na temat znaczenia codziennego rutynowego szczotkowania zębów.

Nie przypadkiem wyznaczono te „obchody” na pierwszy dzień listopada, tuż po Halloween, kiedy to dzieci objadają się tonami słodyczy. Akcja mycia zębów na miarę pospolitego ruszenia organizowana jest w USA od 2012 r. 

Narodowy Dzień Mycia Zębów ma pomóc rodzicom i opiekunom zrozumieć dlaczego zły stan jamy ustnej ma poważne konsekwencje i w jak prosty sposób mogą zapobiegać chorobom zębów. Metoda jest prosta Bo to w końcu tylko szczotkowanie dwa razy dziennie dobrą pastą do zębów.

Sama kampania będzie przebiegać głównie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Rodzice mogą wziąć udział w akcji, wstawiając selfie z mycia zębów na Facebooku, Twitterze i Instagramie, opatrzone opisem #NatlBrushDay, @brush2min2x.

Przy okazji za zdjęcie uśmiechającego się dziecka umieszczone na stronie Wróżki Zębuszki przed końcem października można wygrać nagrodę wartości 850 USD. Ale także uzyskać porady, jak skutecznie wdrożyć obowiązek mycia zębów dwa razy dziennie przez dwie minuty. Organizatorzy prozdrowotnej kampanii zachęcają też do odwiedzin swojej strony internetowej, gdzie będzie można także znaleźć film wideo, do obejrzenia wspólnie z dziećmi na wiadomy temat.

Jakieś inspiracje?

Więcej: ada.org

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
higiena jamy ustnej   profilaktyka  

POLECAMY W SERWISACH