PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Agnieszka Ruchała-Tyszler wiceprezesem Naczelnej Rady Lekarskiej

ŁS
04-04-2014, 13:10
Agnieszka Ruchała-Tyszler wiceprezesem Naczelnej Rady Lekarskiej Dr n. med. Agnieszka Ruchała-Tyszler będzie pełnić funkcję wiceprezesa Naczelnej Rady Lekarskiej VII kadencji (Fot. infoDENT24.pl)
Dr n. med. Agnieszka Ruchała-Tyszler będzie pełnić funkcję jednego z trzech wiceprezesów Naczelnej Rady Lekarskiej VII kadencji.

Agnieszka Ruchała-Tyszler na co dzień pracuje w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Szczecinie, gdzie pełni funkcję wiceprezesa i przewodniczącej Komisji ds. Lekarzy Dentystów. Dyplom lekarza dentysty uzyskała studiując na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w 2000 roku. Jest specjalistką z zakresu protetyki stomatologicznej. W Szczecinie prowadzi indywidualną specjalistyczną praktykę lekarską. 

Z samorządem lekarskim związana jest od czasów studenckich. Pracując dla Klubu Młodego Lekarza udało jej się m.in. podnieść wynagrodzenie uczestników specjalizacji.

- Praca w samorządzie sprawia mi ogromną satysfakcję, szczególnie jeśli działalność przynosi wymierne skutki np. umożliwienie zatrudniania w indywidualnych praktykach lekarskich. Spraw wymagających regulacji czy korzystnego rozwiązania jest wiele, np.: brak dostępu do specjalizacji lekarsko-dentystycznych, niedoszacowanie procedur w ramach NFZ, czy nadmierne obciążenia administracyjne lekarzy prowadzących własną działalność gospodarczą - mówi. 

Na ostatnim Zjeżdzie w wyborach do Naczelnej Rady Lekarskiej otrzymała od delegatów 152 głosy, co było drugim wynikiem uzyskanym wśród lekarzy dentystów. Jest najmłodszym stomatologiem w NRL. 

Prywatnie jest żoną Łukasza Tyszlera - również lekarza dentysty. Matka dwójki dzieci. Jako hobby wymienia gotowanie i zdrowe żywienie. 

Więcej szczegółów wkrótce. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH