• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

ACFF zajmie się próchnicą u dorosłych oraz u osób leczonych ortodontycznie

en
23-03-2016, 10:21
ACFF zajmie się próchnicą u dorosłych oraz u osób leczonych ortodontycznie ACFF rozwija front walki z próchnicą (foto: pixabay)
Polski oddział Sojuszu dla Przyszłości Wolnej od Próchnicy (ACFF) powiększył się o dwie grupy robocze. Zajmą się one profilaktyką próchnicy u pacjentów leczonych ortodontycznie oraz u osób dorosłych.

Do tej pory zasadniczym celem pracy ekspertów ACFF były dzieci i młodzież oraz kobiety w ciąży.

Zadania, jakie ma pełnić grupa robocza ds. zapobiegania próchnicy w populacji pacjentów leczonych ortodontycznie
Popularyzacja wiedzy na temat: higieny jamy ustnej, choroby próchnicowej, zasad profilaktyki dla pacjentów leczonych zdejmowanymi i stałymi aparatami ortodontycznymi (upowszechnianie tej problematyki także w formie ulotek i artykułów popularnonaukowych).

Skład grupy roboczej
Koordynatorem grupy została Małgorzata Zadurska z Warszawy, jej zastępczynie to Izabela Szarmach z Białegostoku, Anna Słomińska - Wojtaszek z Gdańska i Izabella Dunin - Wilczyńska z Lublina. Członkami zostały Magdalena Marczyńska - Stolarek, Barbara Pietrzak - Bilińska, Ewa Sobieska, Marta Krasny i Agnieszka Jurek.

Zadania, jakie ma pełnić grupa robocza ds. zapobiegania próchnicy w populacji osób dorosłych
Popularyzacja wiedzy na temat etiologii i specyfiki próchnicy zębów u dorosłych, profilaktyka choroby próchnicowej ze szczególnym uwzględnieniem problemów pojawiających się z wiekiem. Opracowanie zasad leczenia próchnicy oraz standardów profilaktyki tej choroby u ludzi starszych.

Skład grupy roboczej
Koordynatorem grupy jest Agnieszka Mielczarek, wicekoordynator to Elżbieta Bołdak-Rzepkowska a członkowie to Anna Kwiatkowska i Milena Marcinkowska-Ziemak

Więcej: acff.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH