• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

A jednak będzie debata w Sejmie o opiece stomatologicznej w Polsce!

ms
07-05-2018, 07:05
A jednak będzie debata w Sejmie o opiece stomatologicznej w Polsce! W Sejmie o problemach opieki stomatologicznej
„Informacja ministra zdrowia na temat sytuacji opieki stomatologicznej w systemie ochrony zdrowia” będzie tematem posiedzenia Komisji Zdrowia, którą zaplanowano na 10 maja 2018 r. Skąd taka inicjatywa?

 

- Jak nie będziemy mówili o potrzebach polskiej stomatologii, to nie spodziewajmy się jakichkolwiek efektów. Nie rezygnujemy i liczmy, że sformułowanie jasnych postulatów przyniesie efekt na przykład w postaci pojawienia się inicjatywy ustawodawczej – przekonywała podczas Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo - Szkoleniowej „Najnowsze Trendy w Stomatologii” dr n. med. Agnieszka Ruchała Tyszler, przewodnicząca KS NRL w Szczecinie. Było to jakiś czas temu, bo w marcu 2017 r.

Jest istotna przyczyna przywołania tej wypowiedzi właśnie w tym miejscu. Otóż inicjatorką debaty o sytuacji opieki stomatologicznej podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Zdrowia była właśnie dr n. med. Agnieszka Ruchała Tyszler, która kilka miesięcy temu apelowała: dyskutujemy z politykami, nie tyle żeby utyskiwać nad stanem ochrony zdrowia jamy ustnej Polaków, ale po to, aby wspólnie sformułować wnioski służące przeorganizowaniu systemu opieki dentystycznej. Oczekiwania środowiska lekarzy i lekarzy dentystów służą temu co najlepsze dla pacjentów. Nie wolno w nieskończoność ich bagatelizować.

Agnieszka Ruchała Tyszler cały czas zabiegała o realizację postulatu środowiska, ostatnia próba datowana jest na 25 kwietnia 2018 r. (pismo poniżej).  

Przypomnijmy, że podczas „Najnowszych Trendów w Stomatologii”  Bartosz Arłukowicz, przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia, przekonywał „Dentyści ślijcie na adres sejmowej Komisji Zdrowia maile z chęcią wzięcia udziału w debacie o przyszłości opieki stomatologicznej. Będę dążył do tego, aby dyskusja o naprawie polskiej stomatologii odbyła się w najbliższym czasie w Sejmie".

Najbliższy czas właśnie nastąpił i posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia odbędzie się 10 maja.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH