• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

ŚDZJU: A co Ty zrobisz w tym dniu?

ms
19-03-2017, 20:38
ŚDZJU: A co Ty zrobisz w tym dniu? Jest przewodnik z okazji ŚDZJU
Co można zrobić ze Światowym Dniem Zdrowia Jamy Ustnej? Można go wykorzystać, odnotować, niestety można także zignorować.

O ignorowaniu napiszemy wkrótce, przy czym w tym przypadku obojętność należałoby napiętnować. Fakty odnotowywania ŚDZJU będziemy … odnotowywać.

A teraz o wykorzystaniu i to w najlepszym tego słowa znaczeniu. Uczyniła to dr Anna Lella, prezydent ERO FDI.

Pierwsza Polka i zarazem pierwsza kobieta na tym stanowisku opracowała rodzimą wersję, sygnowanego przez FDI, przewodnika z okazji ŚDZJU. Przekaz ten skierowany jest do tych, którzy na co dzień troszczą się o zdrowie jamy ustnej, chociażby z uwagi na zawodowe obowiązki.

To właśnie ściśle określonej grupie: instytucji, organizacji, stowarzyszeń, ale także konkretnym osobom, na przykład dentystom, powinno szczególnie zależeć na propagowaniu najlepszej wiedzy o tym czym być powinna dbałość o nienaganny stan jamy ustnej.

Jesteśmy ciekawi, czy na przykład Okręgowe Izby Lekarskie - wzorem Warmińsko – Mazurskiej – będą udostępniały na swoich stronach ten prosty w formie i znakomicie opracowany materiał poglądowy, tak, aby jego treść trafiła do jak najszerszego kręgu odbiorców.

Nie, nie należy w tym miejscu zamachać rękoma i powiedzieć „ale my i tak to wiemy”. To jest przekaz, dzięki któremu fachowiec może w łatwy sposób dotrzeć z wartościowymi informacjami do pacjenta. Wiedza nabyta w zawodzie to jedno, drugą sprawą jest chęć dzielenia się nią z potrzebującymi, a okazuje się, że w takiej potrzebie – niestety nie od dzisiaj - są miliony Polaków.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć 

 

Czytaj także: ŚDZJU: w NIL wykładany będzie przewodnik po higienie jamy ustnej

Przewodnik dla każdego

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH