PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

„Wprost” przeprosił Andrzeja Duliana za "drożyznę" i "dentystów - zdzierców" w jego wypowiedziach

ŁS
04-09-2014, 07:54
„Wprost” przeprosił Andrzeja Duliana za "Wprost" po wielu miesiącach przeprosił Andrzeja Duliana (na zdjęciu) (fot. archiwum prywatne)
Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost sp. z o.o. przeprosiła Andrzeja Duliana (na zdjęciu), prezesa Izby Gospodarczej Techników Dentystycznych za przypisanie mu wypowiedzi, których nie był autorem. – Andrzej Dulian nie nazwał usług oferowanych przez dentystów „drożyzną”, ani nie nazwał ich „zdziercami” – czytamy w oficjalnych przeprosinach.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2013 roku na łamach „Wprost" ukazał się artykuł pt. „Kogo stać na zdrowe zęby?". Wywołał on duże oburzenie i protesty w środowisku lekarzy dentystów. Do tego stopnia, że zainterweniowała Naczelna Rada Lekarska. - Przedstawianie opinii publicznej lekarzy dentystów będących pośrednikami pomiędzy pacjentem a technikiem dentystycznym jest naruszeniem dobrego imienia lekarzy dentystów, a także może świadczyć o niezrozumieniu procesu leczenia stomatologicznego - mówiła w kwietniu 2013 r. portalowi infoDENT24.pl lek. dent. Anna Lella, ówczesna wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

Złość dentystów wywołały m.in. fragmenty mówiące o tym, że usługi oferowane przez dentystów to „drożyzna" oraz, że „dentyści to prawdziwi zdziercy, którzy wyciskają pacjentów jak cytrynę". Większość z nich przypisano Andrzejowi Dulianowi.

Szef IGTD od samego początku zaprzeczał (pełne stanowisko tutaj), iż jest autorem takich stwierdzeń. - Jestem całkowicie zaskoczony i oburzony postępowaniem dziennikarzy tygodnika. Twierdzenie jakobym użył sformułowań choćby zbliżonych do tych jakie znalazły się w artykule jest absolutną nieprawdą i bezpodstawnym naruszaniem mojego dobrego imienia - pisał w oświadczeniu.

Sprawa trafiła do sądu. "Jak dowiedział się portal infoDENT24.pl Wprost" przegrał część procesu (o sprostowanie) i zaproponował ugodę. Teraz Andrzej Dulian szykuje się do publikacji listu, który ma ostatecznie zamknąć temat. Trafi on do osób i środowisk, z którymi w związku z publikacją artykułu we „Wprost" stosunki techników dentystycznych oraz jego samego ze stomatologami, mogły się ochłodzić.
Dodatkowo na łamach „Wprost" ma ukazać się artykuł dotyczący wybranych elementów działalności Andrzeja Duliana oraz poruszanych i dyskutowanych wcześniej wątków.

Pełna treść przeprosin opublikowanych na łamach "Wprost":

„Nawiązując do materiału prasowego pt. „Kogo stać na zdrowe zęby?", opublikowanego w tygodniku „WPROST" z dnia 09 kwietnia 2013 r. (nr 15/2013) wyrażamy ubolewanie z powodu naruszenia dobrego imienia oraz wizerunku Pana A. Duliana - Prezesa Izby Gospodarczej Techników Dentystycznych z siedzibą w Krakowie, poprzez wywołanie ww. artykułem oburzenia i protestów w środowisku lekarzy dentystów, konfliktujących grupy zawodowe techników dentystycznych oraz lekarzy stomatologów. Informujemy, że Pan A. Dulian nie nazwał usług oferowanych przez lekarzy dentystów „drożyzną", a jego wypowiedź dotyczyła jedynie oceny cen usług w kontekście braku reformy systemu ubezpieczeń społecznych oraz w porównaniu z analogicznymi usługami oferowanymi w innych krajach UE. Do Pana A. Duliana nie należy również wypowiedź, że: „Dentyści to prawdziwi zdziercy, którzy wyciskają pacjentów jak cytrynę". Jakiekolwiek wnioski odnośnie autorstwa tej wypowiedzi mogące wskazywać na osobę Pana A. Duliana są całkowicie nieuprawnione.

Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH