PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

„Dzieciństwo bez próchnicy”: Wielkopolska liderem w rekrutacji placówek

jsz
18-04-2014, 07:48
„Dzieciństwo bez próchnicy”: Wielkopolska liderem w rekrutacji placówek „Dzieciństwo bez próchnicy”: Wielkopolska liderem w rekrutacji placówek (źródło: Fotolia/PTWP)
Znamy kolejne placówki przedszkolne, które będą realizować edukację w ramach projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”. Zdecydowanym liderem w skali całej Polski okazuje się być województwo wielkopolskie. Tam do projektu zakwalifikowano aż 152 przedszkola. Dla porównania w woj. mazowieckim będzie ich 51, woj. kujawsko-pomorskim - 61 a w woj. łódzkim tylko 22.

Zdecydowanie największa liczba zgłoszeń do programu „Dzieciństwo bez próchnicy" w Wielkopolsce może dziwić tylko pozornie. Nie zapominajmy, że Biuro Projektu i główna jednostka realizująca jego poszczególne etapy - Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, znajdują się w Poznaniu.

120 placówek z Wielkopolski realizować będą edukację bezpośrednią, 32 - pośrednią. Najwięcej punktów Komisja Rekrutacyjna przyznała Przedszkolu Gminnemu im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim.

Do programu „Dzieciństwo bez próchnicy" w woj. kujawsko-pomorskim zakwalifikowano 61 placówek. Zwycięzcą rekrutacji okazało się Przedszkole nr 20 w Bydgoszczy.

W Łódzkiem najlepsze okazało się Przedszkole Samorządowe w Drzewicy. Łącznie z terenu województwa do programu zakwalifikowano 22 placówki. 

W przypadku wszystkich województw na listę rezerwową wpisano wszystkie placówki, których zgłoszenia wpłynęły po terminie. Zostaną rozpatrzone w kolejnej turze.

Na 24 kwietnia zaplanowano posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej dla woj. zachodniopomorskiego i lubuskiego.

„Dzieciństwo bez próchnicy" to skrócona nazwa projektu, o którym na łamach infoDENT24.pl informujemy od kilkunastu miesięcy - „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców".

Celem projektu jest objęcie edukacją i profilaktyką stomatologiczną ponad 300 tysięcy dzieci w wieku do 5 lat oraz osób dorosłych - rodziców i opiekunów dzieci, nauczycieli i wychowawców przedszkolnych oraz pielęgniarek, położnych i lekarzy pediatrów.

„Dzieciństwo bez próchnicy" oferuje szereg korzyści dla przedszkoli, które zdecydowały się na udział w projekcie. Otrzymają one atrakcyjne pakiety edukacyjne niezbędne do prowadzenia zajęć z dziećmi, zaś nauczyciele przedszkoli będą mogli wziąć udział w szkoleniach.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH