• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

„Chroń Dziecięce Uśmiechy" po raz drugi

ms
19-01-2015, 07:54
„Chroń Dziecięce Uśmiechy „Chroń Dziecięce Uśmiechy"
Przeglądami stomatologicznymi w ramach drugiej edycji programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy" objęto 8,6 tys. dzieci z pięciu województw (o 3 tys. więcej niż w trakcie pierwszej akcji) - poinformowali propagatorzy tej inicjatywy.

Projekt profilaktyczny prowadzony został w pięciu województwach: mazowieckim, łódzkim, podlaskim, zachodniopomorskim i pomorskim. W drugiej edycji programu na cele realizacji programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy", zebrano 839 654 zł.
Wybór obszaru działań przeprowadzono na podstawie wyników analiz Ministerstwa Zdrowia pochodzących z badań epidemiologicznych prowadzonych w ramach programu „Monitoring Zdrowia Jamy Ustnej" - 2011 r. Wybór padł na województwa, które mają najniższy odsetek dzieci wolnych od próchnicy.
Mobilne gabinety dentystyczne odwiedziły 26 szkół. Dla części z niemal dwóch tysięcy podlaskich uczniów przegląd był pierwszą w ich życiu wizytą u stomatologa. W tym rejonie mobilne gabinety dentystyczne zawitały do dwóch szkół podstawowych (nr 5 i 21) w Białymstoku oraz do kolejnych dwóch w Zambrowie i Starym Zakrzewie. Uczniowie mogli też skorzystać z pogadanek edukacyjnych dotyczących prawidłowego dbania o zęby. Takie lekcje prowadzili wolontariusze z Polskiego Czerwonego Krzyża - partnera akcji. Uczniowie otrzymywali też materiały edukacyjne.
Do 28 lutego 2015 r. przez wolontariuszy PCK realizowane będą jeszcze zajęcia profilaktyczne w szkołach w całym kraju.
Organizatorami akcji są: Wrigley Polska i Polski Czerwony Krzyż, a partnerami merytorycznymi Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej i Grupa LUX MED.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH