PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

„Białe plamy" w świadczeniach stomatologicznych według raportu NIK

jsz
01-04-2014, 07:49
„Białe plamy „Białe plamy" w świadczeniach stomatologicznych według raportu NIK (foto: siedziba NIK w Warszawie - Google Maps)
NIK, a dokładniej delegatura Izby w Krakowie, przygotowała informację o wynikach kontroli z zakresu: Kontraktowanie świadczeń opieki zdrowotnej przez Narodowy Fundusz Zdrowia w 2012 r. O stomatologii w tym pokaźnym raporcie jest zaledwie kilka zdań i odnoszą się one do braku zainteresowania realizowaniem niektórych usług przez świadczeniodawców.

- Pomimo, że kontraktowanie było następstwem ustalenia planu finansowego oraz planu zakupu świadczeń zdrowotnych, które to plany obejmowały wszystkie zakresy świadczeń, to jednak nie we wszystkich zakresach udało się doprowadzić do ich zakontraktowania - czytamy m.in. w raporcie NIK. W szczególności dotyczyło to zakresów świadczeń dla „specyficznych" grup pacjentów.

Okazało się, że na terenie działania Podlaskiego OW NFZ nie znalazł się ani jeden podmiot, który chciałby parać się, w ramach kontraktu z NFZ, protetyką stomatologiczną dla pacjentów po chirurgicznym leczeniu nowotworów w obrębie twarzoczaszki.

Podobnie w okresie objętym kontrolą NIK na terenie Śląskiego OW NFZ nikt nie chciał, w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, leczyć stomatologicznie osób z grupy wysokiego ryzyka (np. chorych na AIDS).

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   świadczenia kontraktowe   NIK  

POLECAMY W SERWISACH