• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

22 tys. pacjentów beztroskiego dentysty w niebezpieczeństwie

ms
14-11-2014, 07:59
22 tys. pacjentów beztroskiego dentysty w niebezpieczeństwie U dentysty zagrożenie HIV (foto: sxc.hu)
Szok i niedowierzanie zapewne były udziałem 22 tys. pacjentów dentysty Desmonda D'Mello, który długimi latami pracował w Daybrook Dental Surgery w Gedling nieopodal Nottingham.

Okazało się, że Desmond D'Mello z całkowitą beztroską traktował swoje obowiązki dotyczące sterylizacji narzędzi stomatologicznych. W zasadzie obowiązków tych prawdopodobnie nie wypełniał w ogóle. Przynajmniej takie podejrzenia mają inspektorzy NHS England w Nottinghamshire, którzy dopatrzyli się, że Desmond D'Mello przez lata pracy z pacjentami nie wypełniał stosownych obowiązków sprawozdawczych, co więcej dentysta nie negował podejrzeń, iż procedury sterylizacyjne traktował dość pobieżnie.

Dowodem w sprawie ma być nagranie wykonane z ukrycia przez jednego z pacjentów. Widać na nim ponowne stosowanie narzędzi stomatologicznych bez uprzedniej sterylizacyjnej. Nie oznacza to oczywiście, że Desmond D'Mello w taki sam sposób pracował każdego dnia.

Pracownicy NHS uznali, że zagrożenie jest na tyle duże, iż upublicznili apel, aby wszyscy pacjenci Desmond D'Mello zgłosili się na bezpłatne badania krwi. NHS twierdzi, że prawdopodobieństwo pojawienia się niebezpiecznych zakażeń wynikających z leczenia się w Daybrook Dental Surgery jest stosunkowo niskie, ale istnieje i należy je określić.

Uruchomiono specjalną telefoniczną linię wsparcia dla pechowych pacjentów.

Więcej: independent.co.uk

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
HIV   błąd dentysty   sterylizacja   zakażenia  

POLECAMY W SERWISACH