PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

17 dentystów „chroni dziecięce uśmiechy" w woj. śląskim

ms
18-11-2016, 08:01
17 dentystów „chroni dziecięce uśmiechy "Chroń dziecięce uśmiechy" w woj. śląskim (foto: pixabay)
17 i 18 listopada siedemnastu dentystów sprawdza stan zdrowia jamy ustnej uczniów w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. W. Broniewskiego w Jastrzębiu-Zdroju.

W ramach akcji „Chrońmy dziecięce uśmiechy" w woj. śląskim dentyści realizują cykl bezpłatnych przeglądów stomatologicznych w pięciu szkołach podstawowych: dwóch - w Częstochowie, po jednej - w Knurowie i Pszowie i oczywiście w SP nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju.

W tej ostatniej szkole dentyści przebadają ok. 600 uczniów. Będą to nie tylko wszyscy podopieczni placówki, ale także dwie grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 10 (120 uczniów) i Zespołu Szkół Nr 8 (130 uczniów). Każdy z młodych uczestników akcji po badaniu na fotelu dentystycznym dostaje prezenty: szczoteczki, pastę i gumy do żucia.

- Program ten realizowany jest w ramach czwartej edycji akcji współorganizowanej przez Polski Czerwony Krzyż i Wrigley Poland. W ostatnim cyklu badań profilaktycznych weźmie udział ok. 9 tys. dzieci w wieku 5-13 lat, a w zajęciach edukacyjnych - aż 100 tys. uczniów - mówi Łukasz Dereń, koordynator i rzecznik prasowy akcji.

Więcej: dziennikzachodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH