• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

10 najpopularniejszych artykułów grudnia

infoDENT24.pl/ŁS
31-12-2014, 07:44
10 najpopularniejszych artykułów grudnia Co ciekawego w grudniu na portalu infoDENT24.pl (fot. sxc.hu)
Przedstawiamy zestawienie dziesięciu artykułów, które w grudniu na portalu infoDENT24.pl uzyskały największą liczbę odsłon.

10. 80 tys. zł za wyimaginowane błędy dentysty

Pacjent zażądał 80 tys. zł, w tym 55 tys. zł zadośćuczynienia za to, że źle go leczono. Ustaleniem tego, czy faktycznie tak było, zajął się sąd.

9.Ile dentysta w 2015 r. zapłaci na kartę podatkową

Minister finansów ogłosił stawki karty podatkowej (kwoty, do której można wykonywać świadczenia przy prowadzeniu niektórych usług). 

8. Szkolenie specjalizacyjne dentysty nie może być uzależnione od zamożności pacjentów

Zasobność portfela pacjenta nie może decydować o tym, czy lekarz dentysta zrealizuje program specjalizacji - to jeden z wniosków posiedzenia Komisji Kształcenia NRL, w pełni poświęconego kształceniu stomatologów. 

7. Procedury nierefundowane a harmonogram pracy dentysty. Kiedy można?

Lekarz dentysta może udzielać świadczeń niegwarantowanych w czasie wyznaczonym w harmonogramie pracy do udzielania stomatologicznych świadczeń gwarantowanych w sytuacji „medycznie usprawiedliwionej konieczności kontynuacji leczenia" - wynika z komunikatu Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. 

6. NFZ: propozycja kilku zmian w czasie pracy personelu

Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia przedstawiła do konsultacji projekt zarządzenia prezesa NFZ w sprawie kryteriów oceny ofert w rodzaju: leczenie stomatologiczne. 

5. Chirurgia szczękowo - twarzowa groźna dla dentysty

Chirurgia szczękowo - twarzowa jest specyficzną dziedziną. To co musi wykonać lekarz dentysta, realizując zabiegi z tego zakresu, nie jest spójne z tym na co zezwalają mu przepisy ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty. To rodzić może poważne konsekwencje. 

4. Młodzi dentyści 2014: jest nas zbyt dużo, chcemy stażu i szerszego dostępu do specjalizacji (wyniki badania)

POLECAMY W SERWISACH