PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Znowu laury dla Kazimierza Bryndala

jsz
17-06-2014, 13:34
Znowu laury dla Kazimierza Bryndala Znowu laury dla Kazimierza Bryndala
Lekarz dentysta Kazimierz Bryndal otrzymał wyróżnienie za całokształt działalności. Wyróżnienia te przyznawane są przez wojewodę kuajwsko - pomorskiego za wartościowe dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej, społecznej i biznesowej.

W tym roku zgłoszonych zostało ponad sto wniosków, najwięcej w kategoriach: kultura, sport oraz działalność społeczna. Laury rozdano w toruńskim Dworze Artusa podczas XIV gali nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
O przyznanie nagrody mogą wnioskować mieszkańcy, organizacje pozarządowe, instytucje gospodarcze oraz samorządy. Ostateczną decyzję podejmuje kapituła złożona m.in. z naukowców, samorządowców i urzędników.

Wśród wyróżnionych osób i instytucji z Włocławka znalazł się dr Kazimierz Bryndal ceniony dentysta, specjalista protetyki i organizacji ochrony zdrowia, członek międzynarodowych organizacji stomatologicznych. Przez wiele lat był członkiem władz Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Pełni funkcję członka prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej Kujawsko - Pomorskiego OIL.
Był inicjatorem i orędownikiem tworzenia gabinetów stomatologicznych w toruńskich szkołach.

W środowisku toruńskich medyków Kazimierz Bryndal jest traktowany jak ikona tego co najlepsze w polskiej stomatologii. Ci, którzy go znają wymieniają jednym tchem: doskonały fachowiec, etyk, wybitny organizator, człowiek o wysokiej kulturze osobistej, zawsze z uwagą słuchający pacjenta, wzór lekarza społecznika, propagator idei samorządu zawodowego.
A sam senior Kazimierz Bryndal? Rozpoczął studia prawnicze w Toruniu, ale z uwagi, że był synem przedwojennego oficera Wojska Polskiego - musiał przenieść się do innego miasta. Zaczął studiować w PAM w Szczecinie na wydziale stomatologii. Uczestniczył w pracach samorządu studenckiego oraz w studenckim ruchu naukowym.
W czasach studenckich inicjował pomoc dla zaniedbanych ośrodków wiejskich, brał udział w akcjach szerzenia oświaty zdrowotnej i leczenia. Wiele lat spędził w objazdowym ambulansie stomatologicznym.
Znany jest jako kreator i organizator opieki stomatologicznej uznawanej przez polskie jak i zagraniczne towarzystwa naukowe, za wiodącą i wzorową. Jest członkiem międzynarodowych organizacji stomatologicznych. Przez wiele lat był członkiem najwyższych władz Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego
To nie wszystko, Kazimierz Bryndal jest znanym miłośnikiem ziemi kaszubskiej, jej kultury i języka, ma także licencje przewodnika po wielu europejskich stolicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Kazimierz Bryndal   PTS  

POLECAMY W SERWISACH