PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Znamy kolejne placówki przedszkolne, które będą walczyć z próchnicą

jsz
12-05-2014, 08:02
Znamy kolejne placówki przedszkolne, które będą walczyć z próchnicą 82 placówki przedszkolne będą walczyć z próchnicą na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie (źródło: sxc.hu)
Komisja Rekrutacyjna projektu „Dzieciństwo bez próchnicy” ogłosiła listę placówek przedszkolnych zakwalifikowanych do programu na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, świętokrzyskiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Dolny Śląsk i Opolszczyzna

Do edukacji pośredniej zakwalifikowało się 78 przedszkoli:
- woj. dolnośląskie: 36
- woj. opolskie: 42
Do edukacji pośredniej 4 przedszkola:
- woj. dolnośląskie: 1
- woj. opolskie: 3

Świętokrzyskie

Na terenie woj. świętokrzyskiego projekt realizować będzie 16 placówek. W ocenie jury najwięcej punktów rankingowych uzyskał Zespół Placówek Oświatowych nr 4 w Skarżysku Kamiennej.

Podlasie

„Dzieciństwo bez próchnicy" na Podlasiu reprezentować będą 23 placówki przedszkolne. Najwyższe miejsce w rankingu uzyskał „Klub Małych Odkrywców" z Białegostoku. Wszystkie placówki będą realizować zadania bezpośrednie.

Warmia i Mazury

W woj. warmińsko-mazurskim 26 placówek spełniło kryteria konkursowe. Najlepiej zrobiło to przedszkole samorządowe w Łukcie.

Zdecydowanym liderem rekrutacji przedszkoli do projektu w skali całej Polski jest województwo wielkopolskie (o tym dlaczego, czytaj tutaj). Komisja zakwalifikowała tam aż 152 przedszkola. 

26 maja ocenione będą wnioski placówek z woj. małopolskiego. Łącznie do projektu zgłosiło się 1240 placówek publicznych i niepublicznych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH