PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Złodziej z Płocka jak nikt zadbał o czystość swoich zębów

ms
02-11-2017, 13:39
Złodziej z Płocka jak nikt zadbał o czystość swoich zębów Kradł słodycze i pasty do zębów (foto: pixabay)
Rzecz to naganna, aby ze sklepowych półek ściągać towar i aby bez płacenia wynosić go pod ubraniem. Tak właśnie robił 24-letni złodziej z Płocka. Czyniąc zło, myślał o swoim uzębieniu.

Rzecz działa się 28 października w Płocku w jednym ze sklepów spożywczych przy ul. Dworcowej. Złodziej ukradł słodycze o wartości 200 zł. Uciekając powalił dwie pracownice sklepu, które próbowały go zatrzymać. Rozbójnik złapany został niedaleko od miejsca przestępstwa.

Po zatrzymaniu okazało się, że złodziej nie tylko ukradł pokaźną partię słodyczy, ale zawczasu w innym sklepie zwędził 20 tubek z pastą do zębów. Sekwencja czynów zabronionych wskazuje, że chłopak doskonale zdawał sobie sprawę, że zjedzenie tak dużej ilości słodyczy to dramat nie tylko dla smukłej sylwetki, ale także dla uzębienia. Z tego powodu zapewne zawczasu zaopatrzył się w odpowiednią ilość materiałów służących ochronie zębów przed próchnicą.

Za kradzież rozbójniczą przewidziana jest kara od 1 roku do 10 lat więzienia. Kodeks karny nie mówi nic czy można karę złagodzić ze względu na świadomość złodzieja co do konsekwencji czynu, tym bardziej, że świadomość ta dotyczyła tylko jego uzębienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
pasta do zębów  

POLECAMY W SERWISACH