PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Zepsute zęby uniemożliwiają karierę!

smn
18-06-2016, 13:12
Zepsute zęby uniemożliwiają karierę! Zepsute zęby to problem nie tylko zdrowotny (fot. pixabay)
Człowiek otyły ma większe szanse na rynku pracy niż ktoś mający zepsute zęby  – wynika z badania przeprowadzonego przez British Dental Association (BDA).

- Rynek pracy jest coraz bardziej konkurencyjny. Ludzie zdają sobie sprawę, że estetyczny wygląd ułatwia sukcesy. Olśniewający uśmiech nie jest tylko dla miłośników selfie, powinien być atrybutem każdego, kto chce coś osiągnąć w życiu - mówi Henrik Overgaard-Nielsen z BDA .

77 proc. Brytyjczyków jest przekonana, że zły stan jamy ustnej może utrudnić znalezienie pracy w zawodach wymagających częstych kontaktów z klientem, a tylko 38 proc.  wskazało, że podobnymi skutkami grozi otyłość.  Sześciu na 10 uczestników badania uważa, że zepsute zęby, brakujące zęby lub nieprzyjemny oddech może stanowić przeszkodę w karierze.

BDA próbuje wykorzystać wyniki tego badania, by przekonać władze, że zdrowa jama ustna nie powinna być mniej ważna w systemie opieki zdrowotnej niż inne problemy. – Dla dzieci, które czekają w kolejce do szpitala na ekstrakcję zęba, próchnica ma długofalowe konsekwencje – przestrzega Henrik Overgaard-Nielsen. Niezależnie od tego kim zostaną – adwokatem czy recepcjonistą, od stanu jamy ustnej zależą ich życiowe szanse. Wszystkie dzieci zasługują na równy start i rząd powinien przeznaczyć większe fundusze na wyrównanie dostępu do usług stomatologicznych – apeluje Henrik Overgaard-Nielsen.

 

Więcej: dentistry.co.uk

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   ekstrakcja   próchnica   zęby  

POLECAMY W SERWISACH