PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Zęby przemówiły: to nie jest ostatni car Rosji

smn
05-04-2018, 11:33
Zęby przemówiły: to nie jest ostatni car Rosji Car Mikołaj II przykładał duże znaczenie do stanu swoich zębów (fot. Wikipedia)
Rosyjscy dentyści przebadali szczątki ostatniego cara Rosji, Mikołaja II i jego rodziny. W opinii specjalistów to nie są czaszki Romanowów!

Według źródeł historycznych car Mikołaj II regularnie leczył zęby. W swoich posiadłościach  urządzał  nowoczesne gabinety dentystyczne, na które nie szczędził środków. Sam fotel dentystyczny, zainstalowany w gabinecie miał kosztować 250 rubli, czyli równowartość czterech dojnych krów, podaje za rosyjską gazetą "Moskiewski Komsomolec" portal Onet.pl.

Informacje o częstych odwiedzinach u dentysty pojawiają się także w korespondencji carskiej rodziny. Tymczasem stan zębów badanej przez ekspertów czaszki, która miała należeć do Mikołaja II wskazuje na dentofobię. Ponadto stwierdzono brak dwóch zębów w szczęce cara, czego żadne źródła historyczne nie potwierdzają.

Także stan uzębienia czaszek carycy i dzieci monarszej pary był zbyt zły jak na członków rodziny panującej, która żyła na początku XX wieku.

Wyniki eksperytyzy stomatologicznej stawiają więc przynależność szczątków pod znakiem zapytania.

Więcej: onet.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
zęby   badania naukowe   czaszka  

POLECAMY W SERWISACH