PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Zamki ortodontyczne wśród produktów innowacyjnych

3M/szaft
17-10-2014, 08:30
Zamki ortodontyczne wśród produktów innowacyjnych 25 proc. ankietowanych jako produkt innowacyjny wskazało zamki ortodontyczne (fot. Fotolia/PTWP)
Najważniejszym obszarem tworzenia innowacyjnych rozwiązań i produktów jest dla Polaków zdrowie, jak wynika z „Raportu 3M Innowacyjny Polak 2014”. Wśród produktów najbardziej innowacyjnych w ocenie społeczeństwa znalazły się zamki ortodontyczne.
Dane raportu* przekonują, że obszarem, który zdaniem Polaków w najwyższym stopniu zasługuje na rozwój innowacji, jest zdrowie. Niemal dwie trzecie badanych uważa (60 proc.), że właśnie tu tworzenie innowacyjnych rozwiązań i produktów jest najważniejsze. Zdecydowana większość jest zdania, że innowacje wpływają na skuteczność leczenia i komfort pacjentów (88 proc.), zmniejszają ryzyko zakażenia podczas zabiegu (85 proc.), a także pozwalają skrócić czas hospitalizacji (84 proc.).

Połowa badanych deklaruje, że korzysta z produktów innowacyjnych na co dzień w domu. Prawie tyle samo ma styczność z produktami innowacyjnymi w obszarze bezpieczeństwa oraz zdrowia.

Polacy są zgodni w kwestii wyboru rozwiązań z obszaru zdrowia i bezpieczeństwa, które ich zdaniem są najbardziej innowacyjne.

Prawie połowa respondentów (49 proc.) poproszona o wybranie z listy trzech takich produktów - wskazała lekki gips syntetyczny, stosowany podczas złamań i urazów zamiast gipsu tradycyjnego.

Na drugim miejscu (40 proc.) znalazły się opatrunki pooperacyjne zmniejszające ryzyko zakażeń.

Na trzecim miejscu pojawił się elektroniczny stetoskop, umożliwiający diagnozowanie pacjenta i osłuchiwanie pracy jego serca na odległość (28 proc.).

Niewiele mniej uznania zyskują zamki ortodontyczne poprawiające zgryz i stan zębów (25 proc.).

*Badanie przeprowadzono między 27 czerwca a 2 lipca 2014 roku w ramach badania wielotematycznego OMNIBUS techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI). Wywiady przeprowadzono na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 osób w wieku 15 lat i więcej.  

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
zamki ortodontyczne   innowacje   3M  

POLECAMY W SERWISACH