PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Zamiast pieniędzy dentysta żądał czułości

en
09-07-2016, 09:39
Zamiast pieniędzy dentysta żądał czułości Parag Patel - dentysta frywolny
Wszystko zaczęło się od propozycji zniżkowych cen na leczenie w zamian za uściski i pocałunki – relacjonowała Lydia Barnfather (matka czworga dzieci), która zaczęła się leczyć u dentysty Paraga Patela w 2012 r.

Dentysta, który pracował w Facial Wellness w Londynie, nie poprzestał na tym stadium czułości. Znajomość z pacjentką szybko stała się bardziej intymna, para spotykała się w hotelach, a nawet w domu pacjentki. Pewnego razu niemal zostali przyłapani, gdy mąż Lydii niespodziewanie wrócił z pracy. Jednak Patelowi udało się wyśliznąć z domu niepostrzeżenie. Barnfather zerwała znajomość, gdy dentysta zażądał, by się rozwiodła. A następnie zgłosiła się na policję, gdy zauważyła, że Patel ją śledzi. 

General Dental Council, brytyjska organizacja zrzeszająca dentystów ogłosiła zachowanie Paraga Patela, jako niegodne profesjonalisty wykonującego zawód stomatologa. I wykreśliła frywolnego medyka z rejestru dentystów.

W oficjalnym komunikacie GDC ogłosiła, że dentysta nie zachowywał służbowych granic, postępował niestosownie i nieuczciwie. Jego prowadzenie się znacznie odbiegało od standardów oczekiwanych od pracownika służby zdrowia. Wśród przewinień wymieniono także prowadzenie praktyki bez ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywanego zawodu oraz leczenie pacjentów bez uzyskiwania od nich pisemnej zgody na zabiegi.

Na przesłuchanie w GDC Patel się nie stawił. Został wykreślony z rejestru stomatologów, ma 28 dni na odwołanie się od tej decyzji.

Więcej: ibtimes.co.uk

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   pacjent  

POLECAMY W SERWISACH