PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Założenie bikini bardziej traumatycznym przeżyciem niż rwanie zęba

ms
01-07-2016, 11:33
Założenie bikini bardziej traumatycznym przeżyciem niż rwanie zęba Wyrwać zęba, czy założyć bikini? (foto: pixabay)
Portal Planet Fitness przeprowadził wśród czytelników ankietę na temat problemów związanych z pokazaniem się publicznie w stroju kąpielowym. Wyniki zdumiewają.

Okazuje się, że 460 osób, spośród 1 tys. ankietowanych Amerykanów (kobiet i mężczyzn) ma wielkie obiekcje, aby pokazać się publicznie w stroju kąpielowym. Skala niechęci jest szeroka. Zdziwienie budzi fakt, że co trzeci ankietowany woli udać się do dentysty na zabieg niż paradować publicznie w bikini (kobiety) lub w slipkach kąpielowych (mężczyźni).

Wyniki tej ankiety są zastanawiające, zważywszy, że badania naukowe wykazują, iż 12 proc. Amerykanów przyznaje się do dentofobii, a kolejny znaczący odsetek (od 12 proc. do 48 proc. -  w zależności od badań) twierdzi, że wizyta u dentysty budzi w nich uczucie strachu.

Proste zestawienie tych danych nasuwa przypuszczenie, że duży odsetek badanych, cierpiących katusze przed udaniem się do dentysty, woli podjąć to wyzwanie, o ile alternatywą byłoby pokazanie się publicznie w stroju głównych bohaterów „Słonecznego patrolu”.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentofobia  

POLECAMY W SERWISACH