PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ząb znaleziony w paczce orzechów

tvn24.pl/szaft
14-01-2015, 11:29
Ząb znaleziony w paczce orzechów Jak ząb znalazł się w paczce orzechów (fot. sxc.hu)
Mężczyzna z Łodzi z obrzydzeniem wspomina gryzienie orzechów, które kupił w szczelnie zamkniętej paczce. Szczególnie moment, w którym pod własnym zębem poczuł coś wyjątkowo twardego.

Był to ludzki ząb trzonowy, z widocznym ubytkiem i fragmentem uzupełnienia. Początkowo mężczyzna pomyślał, że to jego własny, ale szybko obliczył, iż tak nie jest. Natychmiast zdezynfekował jamę ustną będąc przekonanym, że taki ząb to ogromne siedlisko bakterii. Kiedy obrzydzenie minęło, postanowił wyjaśnić sytuację.

U producenta feralnej paczki orzechów otrzymał wyjaśnienie, że orzechy pochodzą od polskich dostawców. Żadne to jednak usprawiedliwienie, że ząb jest "krajowy". Jak znalazł się w paczce? Prawdopodobnie został źle przesiany przez sito. To już błąd producenta.

Poczucie winy? Owszem, mężczyzna otrzymał propozycję zwrotu pieniędzy lub ofertę otrzymania za darmo nowej porcji orzechów. Padła również propozycja ubiegania się o odszkodowanie z ubezpieczenia producenta, ale wniosek mężczyzny został odrzucony.

Przypadek przypadkiem, ale takie sytuacje zdarzają się na całym świecie. Kilka miesięcy temu w japońskim McDonaldzie klient znalazł ludzki ząb w kanapce. Media donoszą, że nie był to jedyny przypadek "zanieczyszczenia", które nie powinno znaleźć się w jedzeniu, za co sieć fast-food mocno oberwała po uszach. 

Więcej:tvn24.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ząb   ciekawostki stomatologiczne  

POLECAMY W SERWISACH