PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ząb Johna Lennona wiecznie żywy

22-08-2013, 00:30
Ząb Johna Lennona wiecznie żywy
Ząb Johna Lennona wiecznie żywy
Kanadyjski dentysta Michael Zuk żyje w przekonaniu, że ząb Johna Lennona, którego jest szczęśliwym posiadaczem, pozwoli na sklonowanie artysty. Michael Zuk wziął za dobrą monetę zapewnienia naukowców, którzy uważają, że możliwe jest sklonowanie mamuta. - Jeśli tak jest w istocie to nic nie stoi na przeszkodzie, aby następnym był John Lennon, dzięki DNA uzyskanemu z zęba twierdzi dentysta.

Fragment  uzębienia  członka kultowego zespołu Beatles jest traktowany przez Michaela Zuka jak relikwia. Ząb Lennona dentysta nabył w 2011 r. za bagatela 31 tys. USD, a następnie zlecił jednemu ze znanych projektantów biżuterii z Beverly Hills, aby na bazie tego zęba stworzył naszyjnik. Tak powstał John Lennon DNA Tooth Necklace.

Dentysta marzy o tym, aby sklonowany artysta stworzył kolejne przeboje, ma nawet przygotowanych kilka tytułów. Oto one: "Hey, Tooth", "Toothy in the Sky With Diamonds", "Happiness Is a Warm Gum".

Przypomnijmy, że przed 32 rocznicą tragicznej śmierci Lennona, jego ząb ruszył w tour po brytyjskich gabinetach stomatologicznych. Taką fanaberię miał, bowiem dentysta kolekcjoner. Naszyjnik przekazywali sobie z rak do rąk właściciele brytyjskich gabinetów stomatologicznych. Miał on wspomóc promocję wiedzy na temat raka jamy ustnej. Jak wiadomo legendarny Beatles nie zmarł na nowotwór jamy ustnej, nie wiadomo nam również nic o jego problemach ze stanem zdrowia uzębienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   ludzie  

POLECAMY W SERWISACH