PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Ząb Johna Lennona symbolem walki z rakiem jamy ustnej

13-11-2012, 05:57
Ząb Johna Lennona symbolem walki z rakiem jamy ustnej
Ząb Johna Lennona symbolem walki z rakiem jamy ustnej
Nie, legendarny Beatles nie zmarł na nowotwór jamy ustnej, nie wiadomo nam również nic o jego problemach z dentystami. Tymczasem na niespełna miesiąc przed 32 rocznicą tragicznej śmierci Lennona, jego ząb ruszył w tour po brytyjskich gabinetach stomatologicznych

Mówiąc precyzyjniej, szlak kilkunastu gabinetów stomatologicznych przebędzie naszyjnik, w którym osadzono ząb Johna Lennona. Taką fanaberię miał, bowiem dentysta-kolekcjoner Michael Zuk, który wylicytował pamiątkę po muzyku za bagatela 31 tysięcy dolarów, a następnie zlecił jednemu ze znanych projektantów biżuterii z Beverly Hills, aby przekształcił go w naszyjnik. Tak powstał John Lennon DNA Tooth Necklace (na zdjęciu).

Naszyjnik przekażą sobie z rak do rąk właściciele brytyjskich gabinetów stomatologicznych. Ma on wspomóc promocję wiedzy na temat raka jamy ustnej. Termin wycieczki nie jest przypadkowy, w Wielkiej Brytanii trwa ogólnonarodowy miesiąc walki z nowotworem jamy ustnej, który obejmuje darmowe przeglądy stomatologiczne, eventy edukacyjne, czy zbiórki funduszy na kolejne działania.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT  

POLECAMY W SERWISACH