PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Za słaby żeby zostać dentystą, wystarczająco dobry, żeby królować w grach komputerowych

ms
11-01-2017, 09:15
Za słaby żeby zostać dentystą, wystarczająco dobry, żeby królować w grach komputerowych Yu Suzuki (źródło: Wikipedia)
Yu Suzuki próbował dostać się na wydział stomatologiczny, chciał być dentystą,  Do roli osoby leczącej zęby nie był jednak do końca przekonany, dlatego fiasko walki o indeks studenta stomatologii nie doskwierał zbytnio Japończykowi.

Yu Suzuki, niejako z przymusu, zainteresował się programowaniem. Stał się jednym z najbardziej wpływowych twórców gier wideo w historii tej branży.

Suzuki zaczął pracę w firmie SEGA, na stanowisku programisty. Głównym czynnikiem „za” była stosunkowo mała liczba godzin, jaką należało spędzić w pracy.

Na jego koncie znajdują się, poważane wśród wyznawców gier komputerowych: Hang-On, After Burner, Space Harrier, Virtua Racing, Virtua Fighter, Virtual Cop, Dreamcast, Shenmue.

Portal IGN umieścił Yu Suzuki na 9. miejscu największych twórców gier koputerowych, w trakcie Gamelab Barcelona 2014 został uhonorowany tytułem „Legend Award". Znajduje się w panteonie Academy of Interactive Arts and Sciences' Hall of Fame.

Yu Suzuki ma 59 lat, a gry projektuje od lat 30. Robi to z rozwagą, bez ekstazy. Każdą wolną chwilę spędza na oglądaniu filmów i wizytach w wesołych miasteczkach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta  

POLECAMY W SERWISACH