PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wyrwano jej wszystkie zęby z żuchwy

kan
28-06-2016, 12:13
Wyrwano jej wszystkie zęby z żuchwy Leczenie skończyło się ekstrakcją wszystkich dolnych zębów
Niepełnosprawna umysłowo Jessica Madden z Belfastu od kilku tygodni cierpiała na straszliwy ból zębów. Z powodu upośledzenia musiała być leczona w całkowitym znieczuleniu, co oznaczało czekanie w długiej na pół roku kolejce.

Rodzicom dziewczyny powiedziano, że z powodu jej niepełnosprawności trudno zebrać wszystkich potrzebnych specjalistów w jednym terminie. Pomocne okazały się artykuły na jej temat w miejscowej prasie i w końcu znalazł się wcześniejszy termin na zabieg.

Jednak finał tej sprawy trudno uznać za happy-end. Dentyści usunęli Jessice wszystkie zęby z żuchwy. Jej rodzice są w szoku. Dziewczyna może jeść wyłącznie pokarm o konsystencji papki. 

Rodzicom powiedziano, że mogą się zdecydować na wszczepianie implantów u specjalisty zajmującego się pacjentami niepełnosprawnymi umysłowo. Nie wiedzą, czy będą sobie mogli pozwolić na tak drogi zabieg.

Pojawia się też zasadnicze pytanie: czy gdyby system ochrony zdrowia działał sprawniej i Jessica została wcześniej przyjęta, to czy potrzebna byłaby aż tak poważna operacja?

Czytaj także:
Skazana na paraliżujący ból zębów, ratunek za pół roku

Więcej: mirror.co.uk

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ból zęba   ekstrakcja  

POLECAMY W SERWISACH