PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wyrok w sprawie pobitego studenta stomatologii

PAP/ms
20-12-2017, 08:04
Wyrok w sprawie pobitego studenta stomatologii Student stomatologii pobity (foto: pixabay)
Student stomatologii z Arabii Saudyjskiej został znieważony i pobity. Sprawcę Sąd Okręgowy w Lublinie skazał na karę 8 miesięcy więzienia.

Według sądu, 31-latek działał z pobudek rasowych. 

Do napaści doszło w maju 2017 r. w śródmieściu Lublina, wieczorem, w pobliżu sklepu przy ul. Chodźki. Student stomatologii lubelskiego Uniwersytetu Medycznego, Almuallem A., z Arabii Saudyjskiej szedł tam zrobić zakupy.

Stojący przed sklepem z kolegami Adam C. zagadnął go o papierosa, a gdy zorientował się, że ma do czynienia z osobą innej rasy, zaczął studenta wyzywać. Użył sformułowań: "ty brudasie" mówił, żeby student "wracał do siebie", pokazywał mu swoje przedramię, gdzie miał wytatuowaną flagę i kazał je całować. Nie dał studentowi stomatologii odejść, uderzył go pięścią w twarz, a potem jeszcze otwartą dłonią w tył głowy.

Doszło do szarpaniny. Saudyjczyk bronił się. Adam C. wyrwał drewnianą sztachetę z ogrodzenia i ruszył z nią na studenta. Ten schronił się w sklepie. Wezwano policję, która zatrzymała napastnika.

Przebieg wydarzeń, przedstawiony przez pokrzywdzonego, potwierdzili świadkowie i zapis z kamer monitoringu sklepowego - powiedział po ogłoszeniu wyroku sędzia Piotr Skibiński.

Uzasadniając wymierzoną karę 8 miesięcy więzienia bez zawieszenia, sędzia Skibiński podkreślił, że oskarżony był już kilkakrotnie karany za przestępstwa innego rodzaju, zakład karny opuścił w 2016 r.  "Jest to osoba wymagająca resocjalizacji w warunkach izolacyjnych" - powiedział.

Sędzia dodał, że rasistowski charakter czynu wymaga reakcji sądu, która będzie oddziaływać prewencyjnie na inne podobne zachowania.

Oskarżony nie stawił się w sądzie, postępowanie prowadzone było bez jego udziału. Wyrok jest nieprawomocny. (PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
studenci stomatologii  

POLECAMY W SERWISACH