• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wybielanie zębów na czarno

kan
17-08-2017, 11:09
Wybielanie zębów na czarno Co czwarty Brytyjczyk wybiela zęby (fot. pixabay)
Gabinety kosmetyczne w Wielkiej Brytanii oferują klientom wybielanie zębów, mimo że od paru lat zabieg ten zarezerwowany jest tylko dla personelu gabinetów stomatologicznych.

Najnowsze badania przeprowadzone przez  Oral Health Foundation na terenie Wielkiej Brytanii ujawniło, że nielegalne wybielanie zębów prowadzą pojedyncze osoby. A mimo to tysiące Brytyjczyków przyznaje, iż mieli zęby wybielane przez osoby do tego nie przeszkolone.

Bardziej szczegółowo  - co czwarta dorosła osoba ankietowana przechodziła wybielanie zębów (24 proc.), a w tej grupie niemal co drugi respondent korzystał z nielegalnego źródła tej usługi (45 proc.).

- Zabieg przeprowadzony nieprawidłowo może prowadzić do chemicznych poparzeń i stałych uszkodzeń zębów, utraty zębów, a w ekstremalnym przypadkach może utrudniać jedzenie i oddychanie - ostrzega  dr Nigel Carter, prezes Oral Health Foundation.

- Wybielanie zębów to zabieg stomatologiczny i powinien być przeprowadzany w sposób profesjonalny i bezpieczny dla zdrowia, ta usługa w gabinetach stomatologicznych jest tylko nieznacznie droższa, podkreśla Carter w wypowiedzi dla portalu dentistry.co.uk

Pomimo że w 2011 r. wprowadzono zakaz wybielania zębów na terenie Wielkiej Brytanii przez osoby, nie należące do wykwalifikowanego personelu stomatologicznego, to wiele salonów piękności nadal ten zabieg ma w ofercie.

Szacuje się, że to coraz bardziej popularny zabieg i w skali całego kraju wart 40 mln funtów rocznie.

Niestety osoby oferujące usługę wybielania zębów często nie są świadome, że robią to nielegalnie i w dodatku narażają zdrowie klientów. Wiele z tych osób przechodzi krótkie szkolenie w firmach produkujących środki do wybielania. Niemniej jednak ignorancja nie stanowi wytłumaczenia,  komentuje sytuację Helen Minnery, prezes British Society of Dental Hygiene and Therapy.

Więcej: dentistry.co.uk

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
wybielanie zębów   dentysta  

POLECAMY W SERWISACH