• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wolontariat stomatologiczny w Kamerunie wymaga wsparcia

en
25-01-2017, 09:15
Wolontariat stomatologiczny w Kamerunie wymaga wsparcia Stomatolodzy wolontariusze w Abong-Mbang korzystają z materiałów i sprzętu, które sami przywożą
Młode małżeństwo szczecińskich stomatologów wybiera się do pracy w mieście Abong-Mbang w Kamerunie. Poświęcają dwa miesiące na wolontariat na rzecz najbiedniejszych  i najbardziej potrzebujących, ale żeby mogli wyjechać, potrzebują wsparcia finansowego.

W gabinecie stomatologicznym, który powstał w mieście Abong-Mbang w środkowym Kamerunie, pracują dentyści wolontariusze, ale także do nich należy zapewnienie materiałów i narzędzi, by mogli leczyć. Do gabinetu docierają pacjenci z odległości nawet kilkuset kilometrów, którzy od tygodni cierpią z powodu bólu. Bez fachowej pomocy wolontariuszy, ludzie ci są zdani na szamanów i lokalnych "zęborwaczy" co niestety często kończy się powikłaniami i jeszcze większym cierpieniem.

Para szczecińskich dentystów zamierza również poszerzyć działalność i docierać  do okolicznych wiosek, by ulżyć tym, którzy nie mogą sobie pozwolić na podróż.

Z własnych funduszy pokrywają koszt biletów samolotowych i szczepień, ale potrzebne jest im wsparcie finansowe, by mogli kupić wizy, ubezpieczenie i co nie mniej ważne materiały stomatologiczne, znieczulenia, maseczki, rękawiczki.

Wylatują 8 lutego. Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie apeluje o szybkie działanie, by zebrać brakującą kwotę.

Więcej: oil.szczecin.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
wolontariat   dentysta   stomatologia w Afryce  

POLECAMY W SERWISACH