• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wolontariat stomatologiczny : a może do Izraela?

en
23-01-2017, 14:02
Wolontariat stomatologiczny : a może do Izraela? Wolontariusze dentyści mogą pracować w Jerozolimie przez miesiąc (fot. pixabay)
Klinika Trudi Birger w Jerozolimie przyjmuje wolontariuszy dentystów z całego świata. Leczą najbiedniejsze dzieci przez 1-4 tygodni. Chętni mogą wyjechać z rodziną, otrzymują bezpłatne zakwaterowanie w Jerozolimie. Dojazd do Izraela i utrzymanie  wolontariusze pokrywają sami.

Organizacja Dental Volunteers for Israel powstała w 1980 r., a jej celem jest poprawa jakości życia najbardziej potrzebujących dzieci w Jerozolimie. Dentyści leczą małych pacjentów, bez względu na ich rasę i wyznawaną religię.

Klinika Trudi Birger (Trudi Birger była założycielką tej placówki) to jedyne miejsce, w którym izraelskie dzieci mogą otrzymać bezpłatną pomoc stomatologiczną. Klinika utrzymywana jest przez sponsorów z całego świata. Są to firmy i organizacje charytatywne głównie z Europy Zachodniej, Ameryki Północnej i Izraela, ale także indywidualni dawcy, którzy zapewniają środki pieniężne, sprzęt oraz materiały dentystyczne.

Organizacja kliniki
Dentyści pracują w klinice stomatologicznej, która składa się z dwóch sal  z pięcioma unitami, obszernego działu edukacji, higieny i profilaktyki, pracowni RTG, recepcji, poczekalni. Pacjenci kierowani są do kliniki przez rządową opiekę socjalną i są to jedyni pacjenci leczeni w tym miejscu. Dzieci i ich rodzice muszą brać udział w programie higieny i zapobiegania prowadzonym przez placówkę. Regularnie co 6 miesięcy prowadzone są kontrole stanu uzębienia pacjentów.

Personel lekarski kliniki to stomatolodzy wolontariusze pochodzenia żydowskiego i nieżydowskiego z całego świata. Klinika zatrudnia na stałe 5 asystentek stomatologicznych, 2 higienistki, recepcjonistkę dwie osoby do prac administracyjnych.

Warunki pracy wolontariuszy
Praca lekarza dentysty w klinice trwa 5 dni w tygodniu od niedzieli do czwartku (piątek i sobota to w Izraelu dni wolne od pracy) w godzinach 8.00-13.00. Woluntariusze w czasie pracy wypełniają zadania zawarte w planie leczenia ustalonym przez kierownika kliniki. Pacjenci mają już wtedy za sobą wizytę wraz z całą rodziną w gabinecie higieny stomatologicznej, gdzie poznają podstawowe zasady higieniczne i żywieniowe oraz sposoby szczotkowania zębów.

Dentysta porozumiewa się z pacjentem za pośrednictwem asystentki władającej językiem angielskim i hebrajskim. Praca odbywa się z asystą na cztery ręce z pacjentem w pozycji leżącej.

W klinice wykonuje się ekstrakcje zębów mlecznych. Na ekstrakcje zębów stałych (zwane tam chirurgicznymi) pacjenci kierowani są do kliniki Wydziału Stomatologii Dziecięcej Uniwersytetu Hebrajskiego. Wykonuje się dużo wypełnień amalgamatowych oraz koron na zęby mleczne.

Jak wyjechać?
Po wypełnieniu formularza zgłoszenia ze strony internetowej kliniki www.dental-dvi.org.il należy przesłać faksem lub pocztą elektroniczną przysięgłe tłumaczenia na język angielski dokumentów z izb lekarskich, które uprawniają do pracy w Unii Europejskiej i zaświadczenie o niekaralności.
Formalności mogą potrwać 2-3 miesiące.

Więcej: safedent.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
wolontariat   dentysta   leczenie dzieci  

POLECAMY W SERWISACH