PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wolę wziąć do ręki tarantulę niż iść do dentysty

ms
19-02-2016, 10:22
Wolę wziąć do ręki tarantulę niż iść do dentysty Tarantula bardziej przyjazna od dentysty (foto: pixabay)
Tak twierdzi 12 proc. Brytyjczyków pytanych o poziom strachu przed wizytą u stomatologa.

33 proc. ankietowanych mieszkańców Wysp Brytyjskich przyznaje, że jest przerażonych perspektywą zajęcia miejsca na fotelu dentystycznym. 30 proc. pytanych boi się dentysty, a strach ten łączy z widokiem igły i perspektywą poddania się zastrzykowi znieczulającemu. - wynika z ankiet, przeprowadzonych w ramach National Health Report 2015 przez Oasis Dental Care, pod kierunkiem YouGov (międzynarodowa grupa operująca na rynku badań ankietowych za pośrednictwem internetu).

Ludzie okazują strach przed niewiadomą: nie darzą zaufaniem dentysty (bo go nie znają, a dokładniej jego umiejętności), mają także złe skojarzenia z młodości, bo wówczas procedury stomatologiczne, którym się poddawali były dla nich co najmniej niemiłymi wspomnieniami. Takie doświadczenia są udziałem 22 proc. ankietowanych.

Nic więc dziwnego, że 25 proc. Brytyjczyków, mając alternatywę: szukać pomocy u dentysty, czy samemu zająć się bolącym zębem, wybiera tę drugą opcję. Najwyższy odsetek domorosłych dentystów (30 proc.) pojawia się w grupie wiekowej pomiędzy 45 a 54 rokiem życia.

Więcej: dentistry.co.uk

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentofobia   strach przed dentystą   internet   ból zęba  

POLECAMY W SERWISACH